Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The Queen cancels spending Christmas in Sandringham

The Queen cancels spending Christmas in Sandringham
Brytyjska królowa sama zadecydowała, że podejmie wszelkie konieczne środki ostrożności i nie wyjedzie na święta... (Fot. Buckingham Palace via Getty Images)
The Queen has cancelled her traditional Christmas in Sandringham in Norfolk, amid concerns about the rising levels of the Omicron variant. Instead she will stay in Windsor where she will be joined by members of the Royal Family.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak przekazano, była to osobista decyzja królowej, "odzwierciedlająca ostrożnościowe podejście" w związku z nowym wariantem koronawirusa. W czasie Bożego Narodzenia Elżbietę II będą odwiedzać członkowie jej rodziny, zachowując rozsądne środki bezpieczeństwa oraz wszystkie stosowne wytyczne - dodano.

Królowa zwyczajowo spędza święta Bożego Narodzenia wraz z rodziną w Sandringham we wschodniej Anglii, lecz tegoroczne będą już drugimi z kolei, gdy przez pandemię zmuszona jest zrezygnować z tych planów. Poprzednie również spędziła w Windsorze, jedynie z mężem, księciem Filipem i jak się później okazało, były to ich ostatnie wspólne święta, bo w kwietniu Filip zmarł.

Już w zeszłym tygodniu z powodu rosnącej ponownie liczby zakażeń Elżbieta II odwołała tradycyjny przedświąteczny obiad dla szerszej rodziny, będący okazją to tego, by spotkać się z tymi jej członkami, którzy nie mogą udać się do Sandringam. Miał on się odbyć dzisiaj na zamku w Windsorze.

Czytaj więcej:

Elżbieta II szykuje się do pierwszych świąt Bożego Narodzenia bez księcia Filipa

Królowa Elżbieta II odwołała przedświąteczny obiad dla rodziny z powodu Omikronu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement