Menu

You can buy a private island in Loch Lomond for the price of a flat in London

You can buy a private island in Loch Lomond for the price of a flat in London
Na wyspę można dopłynąć jedynie łodzią. (Fot. Getty Images)
You can get an entire island in the middle of Loch Lomond for £500,000. The uninhabited island of Inchconnachan has gone on sale, offering someone the chance of owning their very own island and building a home among the gorgeous greenery and wildlife.
Advertisement
News available in Polish

Inchconnachan to wyspa w Loch Lomond w Szkocji w Parku Narodowym Trossachs po południowej stronie jeziora Loch. Jest to obszar o szczególnym znaczeniu naukowym i przyrodniczym.

Na wyspę, na której nikt nie mieszkał od 20 lat, można dostać się jedynie łodzią - informuje Metro.co.uk.

Inchconnachan była niegdyś domem wakacyjnym Fiony Gore - hrabiny Arran, która zasłynęła z tego, że ustanowiła rekordową prędkość 102 mil na godzinę motorówką w 1980 roku. Teraz jedynymi mieszkańcami 41-hektarowej wyspy są rybołowy, wydry i jelenie.

Na wyspie jest drewniany bungalow, ale ponieważ został zbudowany w latach dwudziestych XX wieku, jest dość zaniedbany.

Przeciętny dom w Londynie kosztuje obecnie ok. 550 tys. funtów i oferuje - w najlepszym wypadku - kilka sypialni i dwie łazienki. Oferta ta wypada dość blado, jeśli zestawimy ją z możliwością posiadania całej Inchconnachan za 500 tys. funtów.

"To niepowtarzalna okazja. Przyszły właściciel może zbudować swój wymarzony dom na wyspie, która emanuje spokojem i jest idealnym, inspirującym miejscem na wypoczynek dla kogoś, kto chce cieszyć się wyjątkowymi widokami" - przekazał Cameron Ewer z biura nieruchomości Savills, które zajmuje się tą niepowtarzalną ofertą.

Czytaj więcej:

W UK największy spadek cen domów od 11 lat. Tanieje też wynajem

Londyn: Domy wciąż tańsze niż przed pandemią

W UK spadają ceny nowych domów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement