Menu

Wrocław: There will be a coronavirus testing point at the airport

Wrocław: There will be a coronavirus testing point at the airport
Punkt testowy na wrocławskim lotnisku ma działać od dzisiaj. (Fot. Wikimedia)
The drive-thru point where the tests to detect coronavirus infection will be performed, will be launched today at Wrocław Airport. It will be possible to perform the test there for a fee, without registration. The point will be operated by the Łukasiewicz - PORT research institute.
Advertisement
News available in Polish

Będzie to pierwszy punkt testowania uruchomiony przez Łukasiewicz – PORT poza siedzibą instytutu, znajdującą się na Praczach Odrzańskich, gdzie również można się przetestować.

Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, podkreślił, że udało się połączyć nowoczesną infrastrukturę laboratoryjną Łukasiewicz – PORT z możliwościami, jakie daje wrocławskie lotnisko. "Cieszymy się na tę współpracę, bo dzięki niej wszyscy zainteresowani – wrocławianie, ale i mieszkańcy regionu - zyskują możliwość pewnej, szybkiej i bezpiecznej diagnostyki w kierunku koronawirusa" - poinformował Dybczyński.

Jak podano, punkt drive-thru będzie działał na terenie lotniska, ale niezależnie od procedur lotniskowych i poza budynkiem terminalu, na wydzielonym specjalnie do tego celu parkingu B. A zatem jak wskazano, test będzie mógł wykonać każdy, nie tylko podróżni korzystający z lotniska.

"Przygotowaliśmy wydzieloną strefę i wyznaczyliśmy specjalną ścieżkę dla osób kierujących się do punktu. Jest to więc rozwiązanie bezpieczne i wygodne, a przy tym otwarte dla wszystkich chętnych" - podkreślił prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Test będzie można wykonać bez uprzedniej rejestracji; za badanie będzie trzeba zapłacić.

Czytaj więcej:

Polskie pielęgniarki mają dość. "W ten sposób nie da się pracować"

Polska: 18 467 nowych zakażeń koronawirusem - najmniej od 2 listopada

Polska: Kolejne zmiany dot. restrykcji od 28 listopada

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.01.2021
  GBP 5.152 złEUR 4.547 złUSD 3.751 złCHF 4.221 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement