Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Requirement to test for coronavirus before coming to the UK is back

Requirement to test for coronavirus before coming to the UK is back
Od dzisiaj przybywający do Wielkiej Brytanii z zagranicy muszą przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa niezależnie czy są zaszczepieni, czy nie. (Fot. Getty Images)
As previously announced, from this morning all those arriving in the UK from abroad must again present a negative coronavirus test, in a bid to prevent the spread of the Omikron variant.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wymóg ten dotyczy wszystkich podróżnych odwiedzających Wielką Brytanię oraz jej mieszkańców powracających z zagranicy, niezależnie czy są zaszczepieni, czy nie. Testy muszą być wykonane w ciągu 48 godzin przed wyjazdem, przy czym mogą to być zarówno testy typu PCR, jak i szybkie testy antygenowe.

Minister zdrowia Sajid Javid poinformował wczoraj po południu, że nowe zasady wjazdu - obejmujące także czerwoną listę podróżną i testy PCR po przyjeździe - są tymczasowe i zostaną poddane przeglądowi w przyszłym tygodniu.

Już od 30 listopada wszyscy przyjeżdżający z zagranicy muszą najpóźniej w drugim dniu po przyjeździe wykonać test typu PCR i do czasu uzyskania negatywnego wyniku pozostać w kwarantannie domowej.

Na czerwonej liście jest 11 krajów afrykańskich - od końca listopada 10 z południa kontynentu, a w poniedziałek dołączyła do nich Nigeria. Z krajów z czerwonej listy wjechać mogą tylko obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz rezydenci Wielkiej Brytanii, ale muszą po przyjeździe odbyć 10-dniową płatną kwarantannę w jednym z wyznaczonych hoteli.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii potwierdzono 336 przypadków wariantu Omikron. Javid podał wczoraj informację, że nie są one już związane wyłącznie z podróżami zagranicznymi, lecz ma miejsce transmisja lokalna.

Czytaj więcej:

Szefowa rządu Szkocji: Możliwy znaczący wzrost zakażeń wariantem Omikron

Wraca wymóg wykonywania testów na koronawirusa przed przyjazdem do UK

Liczba zakażeń wariantem Omikron w UK wzrosła od soboty o ponad 50 proc.

Brytyjski minister zdrowia: Wariant Omikron już rozprzestrzenia się lokalnie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement