Menu

World Figure Skating Championships: Three white-and-reds will perform at Saitama

World Figure Skating Championships: Three white-and-reds will perform at Saitama
Kaliszek i Spodyriew (Fot. Getty Images)
Three Polish representatives will perform in the World Figure Skating Championships, which start today in Japanese Saitama. Natalia Kaliszek and Maksym Spodyrziew, after the fifth place in the European championship, will fight in the dances on the ice for the place in the top ten.
Advertisement
News available in Polish

W Japonii, poza eksportowym w ostatnich latach duetem Axla Toruń, wystąpi tylko solista Igor Rezniczenko (GKS Stoczniowiec Gdańsk). Polska nie wystawi w mistrzostwach świata solistki oraz pary sportowej.

Za rok Polskę będzie mogła reprezentować Jekatierina Kurakowa, która w sierpniu uzyska zgodę Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) na start w biało-czerwonych barwach w zawodach międzynarodowych. Już teraz urodzona w 1992 roku w Rosji zawodniczka prezentuje poziom pozwalający myśleć o zajęciu miejsca w najlepszej dziesiątce mistrzostw świata.

O taką lokatę, która byłaby najlepszym startem w karierze, w Japonii mogą powalczyć mający znakomity sezon Kaliszek i Spodyriew. Dotychczas w mistrzostwach świata najwyższe miejsce zajęli dwa lata temu, gdy ukończyli rywalizację na 14. pozycji. Po piątym miejscu w Europie podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej mają realną szansę na znaczne poprawienie tej lokaty, chociaż, jak zawsze podkreśla była łyżwiarka - jest wiele par na wyrównanym poziomie i nawet najmniejszy błąd w jednym z programów może powodować spadek w klasyfikacji o kilka lokat.

Rezniczenko ma 24 lata i pochodzi z Ukrainy. Polskę reprezentuje na arenie międzynarodowej od 2015 roku. W 2017 roku zajął w mistrzostwach świata 29. miejsce, a rok temu 36.

W Japonii o medale powalczy 40 solistek, 35 solistów, 27 par tanecznych i 19 par sportowych. Złote medale mistrzostw świata w 2018 roku w Mediolanie zdobyli reprezentujący USA solista Nathan Chen, Kanadyjka Kaetlyn Osmond, niemiecka para sportowa Alona Sawczenko i Bruno Massot, a w konkurencji par tanecznych Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (trzykrotni mistrzowie świata).

Program mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w Saitamie:

środa, 20 marca
program krótki par sportowych
program krótki solistek

czwartek, 21 marca
program dowolny par sportowych
program krótki solistów

piątek, 22 marca
program krótki w tańcach na lodzie
program dowolny solistek

sobota, 23 marca
program dowolny w tańcach na lodzie
program dowolny solistów

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement