Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

World Cup in jumping: Kubacki third in Willingen, Graneruda's triumph

World Cup in jumping: Kubacki third in Willingen, Graneruda's triumph
Dawid Kubacki skoczył na 137 metrów. (Fot. Getty Images)
Dawid Kubacki took third and Piotr Żyła fourth place in yesterday's ski jumping World Cup competition in Willingen, Germany. The winner was Norwegian Halvor Egner Granerud, who strengthened his lead in the general classification.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Granerud o 2,7 pkt wyprzedził Słoweńca Anze Laniska. Kubacki do lidera stracił 15,3 pkt.

Norweg po raz 11. z rzędu stanął na pucharowym podium. W trakcie tej serii odniósł aż siedem zwycięstw. W sobotę prowadził już na półmetku. Miał wówczas 5,8 pkt przewagi nad Laniskiem. W finale uzyskał taką samą odległość co Słoweniec - 138 m - ale w nieco korzystniejszych warunkach wietrznych.

Granerud okazał się wczoraj bezkonkurencyjny i zachwycał swoją formą. (Fot. Getty Images)

Najdłuższą serię konkursów ukończonych w najlepszej trójce miał Fin Janne Ahonen, który w sezonie 2004/05 plasował się w niej w 13 kolejnych zawodach.

Granerud po raz trzeci w karierze wygrał w Willingen. Poprzednie dwa triumfy zanotował w 2021 roku. Nikomu na Muehlenkopfschanze nie udało się wygrywać częściej, a również trzy zwycięstwa odnieśli Kamil Stoch i Japończyk Noriaki Kasai.

Kubacki miejsce na najniższym stopniu podium przypieczętował skacząc 137 m. Długo bohaterem drugiej serii był Żyła. Na półmetku zajmował dopiero 11. miejsce, a spory awans dało mu 138 m w finale. Do podium dzieliło go jednak sporo. Od Kubackiego zgromadził o 16,2 pkt mniej.

Pozostali Polacy uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Paweł Wąsek był 22., Kamil Stoch 25., a Aleksander Zniszczoł 27. W klasyfikacji generalnej PŚ, Granerud wyprzedza drugiego Kubackiego o 152 punkty. W Pucharze Narodów Polska jest trzecia - za Austrią i Norwegią.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Pierwsze w sezonie zawody na mamucie

PŚ w skokach: Czwarte miejsce Żyły w Bad Mitterndorf, zwycięstwo Graneruda

PŚ w skokach: Żyła szósty w Bad Mitterndorf, wygrał Granerud

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement