Menu

Woman wearing Charlie Hebdo top attacked with knife at Hyde Park

Woman wearing Charlie Hebdo top attacked with knife at Hyde Park
Poszukiwania napastnika trwają i na razie nie jest jasne, czy to napis na koszulce sprowokował atak. (Fot. YouTube/ManLikeH/screenshot)
A woman wearing a Charlie Hebdo T-shirt was attacked with a knife at Speakers' Corner in London's Hyde Park on Sunday, police said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 15:30 w Speakers' Corner - części Hyde Parku, gdzie ludzie mogą wygłaszać publiczne przemowy i prowadzić debaty.

Na zamieszczonych w mediach społecznościowych nagraniach widać, jak w strugach ulewnego deszczu ubrany na czarno mężczyzna podchodzi do kobiety w niebieskiej koszulce z logo "Charlie Hebdo", zadaje jej ciosy nożem, po czym ucieka. Następnie policjanci pomagają zakrwawionej kobiecie wsiąść do policyjnego wozu.

Jak poinformowała Metropolitan Police, 39-latka doznała jedynie lekkich obrażeń i została opatrzona w pobliskim szpitalu. Dodano, że poszukiwania napastnika trwają i na razie nie jest jasne, czy to napis na koszulce sprowokował napastnika do ataku. Nóż, którego użył, znaleziono w pobliżu miejsca zdarzenia.

W styczniu 2015 r. dwóch sprawców identyfikujących się z Al-Kaidą wdarło się do redakcji "Charlie Hebdo" w Paryżu, zabijając 12 osób i raniąc kilka kolejnych. Była to ich zemsta za publikowane przez tygodnik karykatury Mahometa, co według muzułmanów było bluźnierstwem.

Czytaj więcej:

"Charlie Hebdo" ponownie publikuje karykatury Mahometa

Francuscy publicyści i politycy: Nasz kraj stoi wobec "zagrożenia islamistycznego"

Terroryści grozili pracownicy "Charlie Hebdo". Musiała uciekać z mieszkania

Francja: Atak terrorystyczny w symbolicznym miejscu i symbolicznym czasie

"Islamistyczne szaleństwo" we Francji: Napastnik obciął głowę nauczycielowi

Anglia: Protesty przed szkołą. Nauczyciel pokazał uczniom karykaturę Mahometa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement