Wojciech Szczesny Receives Red Card vs. Galatasaray

Wojciech Szczęsny sfaulował szarżującego napastnika rywali i sprokurował rzut karny (Fot. Getty Images)
Everything was going Arsenal's way early in the second half against Galatasaray. The team were up 4-0 behind a Danny Welbeck hat-trick and Alexis Sanchez goal.

Łudogorec bez kompleksów rozpoczął mecz w Sofii z dziesięciokrotnym zdobywcą Pucharu Europy (ostatnio w maju br.). Nie doszło do oblężenia bramki gospodarzy, którego spodziewali się eksperci i kibice - debiutujący w Champions League bułgarski zespół rywalizował z "Królewskimi" jak równy z równym.

W szóstej minucie niespodzianka stała się faktem - Brazylijczyk Marcelinho trafił do bramki Ikera Casillasa głową po rzucie rożnym. Radość kibiców i samych piłkarzy była ogromna, ale po chwili euforii sam strzelec pokazał kolegom ręką, żeby opanowali emocje i skupili się na dalszej części spotkania.

To nie do końca się Łudogorcowi udało, ponieważ z minuty na minutę dawał się spychać coraz bliżej własnego pola karnego. "Królewscy", którzy w poprzednich czterech meczach zdobyli 20 bramek, tym razem razili nieskutecznością. Nie zdołali wykorzystać nawet rzutu karnego w 10. minucie, kiedy strzał Portugalczyka Cristiano Ronaldo obronił Władisław Stojanow.

Kwadrans później drugi w klasyfikacji strzelców wszech czasów zawodnik miał jednak kolejną okazję z 11 metrów i tym razem już się nie pomylił. Zdobył 69. w karierze bramkę w LM i do rekordu innego byłego zawodnika Realu - Raula Gonzaleza - brakuje mu tylko dwóch trafień.

Wynik 1:1 utrzymał się do 77. minuty, kiedy zwycięskiego gola strzelił rezerwowy Francuz Karim Benzema. Podobnie jak w pierwszej kolejce przeciwko Liveproolowi, Łudogorec był bliski sprawienia sensacji, ale nie zdołał dowieźć remisu do ostatniego gwizdka. Przed dwoma tygodniami "The Reds" ustalili wynik na 2:1 z rzutu karnego w doliczonym czasie.

W drugim meczu tej grupy również doszło do niespodzianki - FC Basel pokonało 1:0 wicemistrza Anglii Liverpool. Jedynego gola zdobył w 52. minucie Marco Streller. Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że liderem po dwóch kolejkach jest Real z sześcioma punktami, a "The Reds" i zespół z Bazylei mają po trzy.

W grupie D choć Arsenal łatwo poradził sobie z Galatasaray, to tego wieczoru nie będzie dobrze wspominał Szczęsny. W 60. minucie przy stanie 4:0 polski bramkarz sfaulował szarżującego napastnika rywali Buraka Yilmaza, sprokurował rzut karny i zobaczył czerwoną kartkę. Zastąpił go reprezentant Kolumbii David Ospina, który wprawdzie nie zapobiegł stracie bramki z "jedenastki" (wykonał ją sam poszkodowany), ale później kilka razy uratował gospodarzy z opresji.

"Kanonierzy" prowadzili 3:0 już do przerwy po dwóch golach sprowadzonego latem Danny'ego Welbecka i jednym trafieniu Chilijczyka Alexisa Sancheza. Na początku drugiej połowy Welbeck skompletował hat-trick.

W drugim starciu tej grupy również triumfował zespół, w którego składzie zagrał Polak - Borussia Dortmund. Drużyna Łukasza Piszczka pokonała na wyjeździe Anderlecht Bruksela 3:0, a przy drugiej bramce obrońca biało-czerwonych zaliczył asystę. Na listę strzelców wpisali się Włoch Ciro Immobile (w 3. minucie) oraz dwukrotnie Kolumbijczyk Adrian Ramos (69. i 79.).

Borussia jest liderem z kompletem punktów i bez straconej bramki. Drugi jest Arsenal z trzema "oczkami".

Najciekawiej wczoraj zapowiadał się mecz grupy A pomiędzy finalistą poprzedniej edycji Champions League Atletico Madryt a mistrzem Włoch Juventusem Turyn. Gospodarze powetowali sobie porażkę z pierwszej kolejki z Olympiakosem Pireus 2:3 i pokonali "Starą Damę" 1:0 po golu Turka Ardy Turana w 75. minucie. Spotkanie nie było tak efektowne, jak oczekiwano - nie brakowało twardej walki w środku pola, szczególnie ze strony gości, którzy zobaczyli pięć żółtych kartek.

Wszystkie zespoły tej grupy mają teraz po trzy punkty, bowiem wczoraj zwycięstwo odniosło również szwedzkie Malmoe FF. W 75. minucie na plac gry wszedł z ławki gospodarzy Paweł Cibicki i zaliczył niedługo później asystę przy golu Markusa Rosenberga, który ustalił wynik spotkania na 2:0. Wcześniej Szwed trafił także do siatki w końcówce pierwszej połowy.

W grupie C Bayer Leverkusen bez kontuzjowanego Sebastiana Boenischa pokonał 3:1 Benficę Lizbona, a w rozegranym wcześniej w Sankt Petersburgu spotkaniu Zenita z Monaco padł bezbramkowy remis.