Menu

Wizz Air airlines with a penalty for the manner of serving customers

Wizz Air airlines with a penalty for the manner of serving customers
Tani przewoźnik lotniczy został ukarany m.in. za to, w jaki sposób przyjmuje reklamacje od pasażerów. (Fot. Getty Images)
A fine of 10 million forints (EUR 28,000) was imposed by the Hungarian authorities on low-cost airlines Wizz Air for inadequate customer service. This is another penalty for the company in recent years, informed the daily 'Magyar Nemzet'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wydział ochrony konsumentów urzędu rządowego w Budapeszcie za nieuczciwą praktykę uznał np. to, że "Wizz Air praktycznie nie przyjmuje skarg drogą telefoniczną, a jedynie przez formularz elektroniczny na swojej stronie internetowej". Biuro obsługi klienta z kolei - jak wskazali urzednicy - "nie sporządza też protokołów z rozmów telefonicznych".

Za naruszenie prawa uznano również to, że Wizz Air w razie odwołania lotu lub zmiany jego godziny zapewnia automatycznie darmową możliwość zmiany rezerwacji tylko na własne loty. Były przypadki, że Wizz Air dopłacał różnicę w cenie między lotem swoim a konkurencji, byle tylko pasażer nie zmienił przewoźnika.

To kolejna grzywna dla Wizz Aira w ostatnich latach. W sierpniu 2019 r. władze węgierskie wymierzyły spółce karę 300 mln ft (920 tys. euro) za wielokrotne łamanie przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

W marcu tego samego roku nakazano spółce zapłacić 15 mln forintów (46 tys. euro) za to, że bagaże wielu pasażerów lotu z Dubaju do Budapesztu poleciały późniejszym połączeniem, a pasażerowie nie zostali o tym uprzedzeni.

Czytaj więcej:

"Zaszczep się i leć". Reklama Ryanair wywołała burzę

Ryanair i Wizz Air likwidują większość lotów z Polski do UK

Brytyjscy klienci: Ryanair i Virgin Atlantic najgorszymi liniami 2020 roku

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 05.03.2021
  GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement