Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Winter attack paralysed road traffic in France and Spain

Winter attack paralysed road traffic in France and Spain
Zima w Hiszpanii nadeszła z wyjątkowo niskimi temperaturami powietrza, w Katalonii odnotowano nawet -12 stopni Celsjusza. (Fot. CESAR MANSO/AFP via Getty Images)
Intense snowfall paralysed motorway traffic in central and eastern France last night. In turn, the Arwen snowstorm passing through Spain blocked several hundred roads across the country.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Setki aut utknęły na zasypanej śniegiem autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand we Francji. W pobliżu Thiers w zaspach utknęły setki samochodów. Operator autostrady A89, firma Vinci, rozdzielała wśród uwięzionych w samochodach ludzi gorące napoje i jedzenie. W niektórych miejscach spadło nawet 30 cm śniegu.

Intensywne opady śniegu i deszczu oraz porywisty wiatr doprowadziły do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych w Hiszpanii. Oba tragiczne zdarzenia miały miejsce we wspólnocie autonomicznej Asturii, na północy kraju, gdzie z powodu nagłego załamania się pogody doszło do kilku poważnych wypadków.

Najgroźniejszy wydarzył się w miejscowości Soto de la Barca, gdzie wskutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, nasiąkniętych wodą, doszło do zasypania zwałami piachu i kamieni auta na trasie krajowej AS-15. W efekcie tragicznego zdarzenia przysypany został samochód, w którym podróżowało pięć osób. Śmierć na miejscu poniosła kobieta. Inny z pasażerów odniósł poważne obrażenia.

W dwóch innych zdarzeniach na terenie Asturii doszło wczoraj do wypadków pojazdów, które wpadły w poślizg z powodu załamania się pogody. Jeden z kierowców zginął, a inny został ranny.

Według szacunków Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT) wczoraj najwięcej dróg było nieprzejezdnych w całym pasie północnej Hiszpanii – około 150.

Z kolei na wschodzie kraju, głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, w rezultacie oblodzenia dróg doszło do ponad 20 wypadków drogowych. Znaczny problem w kilku regionach kraju stanowiły wyjątkowo niskie temperatury powietrza. W Katalonii wczoraj słupek rtęci pokazał w kilku miejscach -12 stopni Celsjusza.

Czytaj więcej:

Czy w tym roku w UK spadnie śnieg na święta?

Włochy: Najwięcej ekstremalnych zjawisk pogodowych w kraju notuje się w Rzymie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement