Menu

Wimbledon to decide on postponement or cancellation next week

Wimbledon to decide on postponement or cancellation next week
Organizatorzy rozważają "przełożenie i odwołanie" turnieju. (Fot. Getty Images)
The All England Club says it is still evaluating whether to postpone or cancel Wimbledon because of the coronavirus pandemic and plans to make a decision next week.
Advertisement
News available in Polish

Organizatorzy londyńskiej imprezy zaznaczyli, że na przyszły tydzień zwołano w trybie pilnym spotkanie zarządu All England Lawn Tennis Club, na którym zapaść ma decyzja.

"W oparciu o otrzymywane przez nas dane i mając na uwadze przygotowanie nawierzchni trawiastej, na której gra się w Wimbledonie, można wnioskować, że przełożenie turnieju na późniejszy termin w tym roku wiązałoby się ze znaczącym ryzykiem i trudnościami. Gra przy pustych trybunach została formalnie wykluczona" - zaznaczono w oświadczeniu.

Zgodnie z pierwotnym planem, zawodnicy mieli rywalizować w Wimbledonie od 29 czerwca do 12 lipca. Los prestiżowej imprezy stanął jednak pod znakiem zapytania za sprawą rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa.

Z tego powodu przełożono już na jesień wielkoszlemowy French Open (pierwotnie miał się odbyć na przełomie maja i czerwca), a zmagania w turniejach ATP i WTA oraz ITF zostały zawieszone do początku czerwca.

Czytaj więcej:

Novak Djokovic apeluje do kibiców, aby zostali w domu

Mecz Atalanty Bergamo w LM "przyspieszył epidemię"

Reprezentantka Szkocji w curlingu wróciła do pracy jako pielęgniarka

Roger Federer przekazał milion franków najbardziej potrzebującym rodzinom

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement