Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wimbledon: Ukrainian Kalinina would like to rebuild her parents' house for a cash prize

Wimbledon: Ukrainian Kalinina would like to rebuild her parents' house for a cash prize
"Nie jestem wielką gwiazdą, ale pomagam, jak umiem" - podkreśliła tenisistka. (Fot. Getty Images)
Ukrainian tennis player Anhelina Kalinina would like to use the cash prize for her performance in the Wimbledon Grand Slam to rebuild the family home that was destroyed during the bombing of Ukraine.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Rodzice tenisistki przebywają aktualnie w jej mieszkaniu, a jej dom rodzinny w Irpieniu jest już w trakcie odbudowy po tym, jak miasto zostało odbite z rąk Rosjan w marcu.

"Dom został zniszczony, w ścianach są ogromne dziury, pokoi w zasadzie nie ma" - przekazała Kalinina w Londynie.

"W tym momencie ich dom jest odbudowywany, więc nie mogą tam mieszkać. Aktualnie przebywają w moim mieszkaniu. Są tam bezpieczni, mają wszystko, czego im potrzeba. Jestem bardzo wdzięczna, że żyją, a ja mogę grać w tenisa" - dodała.

Zajmująca 34. miejsce w światowym rankingu Ukrainka pokonała w pierwszej rundzie Węgierkę Annę Bondar i w drugiej zmierzy się ze swoją rodaczką Łesią Curenko. Ta przyznała, że wyniki sportowe nie są obecnie jej priorytetem ze względu na ponowne ataki na Kijów.

"Bardzo się martwię. Mój dom w Kijowie znajduje się blisko atakowanych przez Rosjan miejsc. Wydaje mi się, że to uczucie będzie towarzyszyć mi dopóki wojna się nie zakończy" - zaznaczyła Curenko.

Kalinina ma odmienne podejście. Tłumaczy, że pomimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znalazła, zależy jej na wygranych.

"Ciężko jest się skupić, jednak dla mnie ma znaczenie, czy wygram, czy przegram. Pomagam w ten sposób rodzinie, m.in. dziadkom, którzy znajdują się na okupowanym terenie" - dodała Kalinina."Im więcej wygram, tym bardziej będę pomagała potrzebującym. To przywilej uczestniczyć w tym turnieju, zresztą w każdym. Im dalej zajdę, tym więcej zarobię... dla mnie to się liczy" - wskazała tenisistka, która za awans do drugiej rundy może być już pewna premii w wysokości 78 tys. funtów.

Czytaj więcej:

Wimbledon: Za każdego zaserwowanego asa Hurkacz przekaże 100 euro na pomoc Ukrainie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement