Wimbledon: Iga Swiatek in the third round. The Pole outclassed her rival

Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek advanced to the third round of Grand Slam Wimbledon. The leader of the world tennis ranking won yesterday against Spaniard Sara Sorribes Tormo 6:2, 6:0. The meeting lasted one hour and 10 minutes.

26-letnia Sorribes Tormo na liście WTA zajmuje 84. miejsce. Ze Świątek mierzyła się po raz pierwszy i otrzymała prawdziwą lekcję tenisa.

Nieco emocji było tylko na samym początku spotkania. Polka zaczęła od prowadzenia 2:0, ale w kolejnym gemie niespodziewanie została przełamana. Później jednak 22-letnią zawodniczkę z Raszyna serwis już nie zawiódł.

Hiszpanka później nie miała już kolejnej okazji do przełamania. W dodatku z następnych 11 gemów wygrała już tylko jednego, kiedy w pierwszym secie zmniejszyła stratę do 2:4.

Prawdziwym popisem Świątek była druga partia. W niej oddała rywalce zaledwie siedem piłek.

Jak wielką Polka miała przewagę, doskonale pokazuje statystyka. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zanotowała 27 zagrań kończących i 13 niewymuszonych błędów, a Sorribes Tormo zaledwie trzy "winnery" i 11 niewymuszonych błędów.

"To był mój pierwszy mecz na korcie centralnym i chciałam zachować koncentrację. Czuję się pewnie, co na Wimbledonie wcześniej mi się nie zdarzało. Cieszę się, że potrafiłam wykorzystać to, co trenowałam" - oznajmiła Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

W 3. rundzie zagra z rozstawioną z numerem 30. Chorwatką Petrą Martic lub Francuzką Diane Parry.

Świątek wygrała juniorski Wimbledon w 2018 roku, ale w seniorskich zmaganiach jej najlepszy wynik to 1/8 finału w 2021 roku.