WTA tournament in Miami: Magda Linette with advancement to the third round

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Miami, pewnie pokonując Rosjankę Jewgienię Rodinę. (Fot. Getty Images)
Magda Linette defeated Russian tennis player Yevgenia Rodina 6:3, 6:4 and advanced to the third round of the WTA 1000 hard-court tournament in Miami (prize pool $8.8 million). The Pole's next opponent will be Belarusian Victoria Azarenka.

Linette w poniedziałek zameldowała się na najwyższym w karierze 19. miejscu w światowym rankingu, ale po życiowym sukcesie, jakim był półfinał Australian Open, spuściła z tonu i w dwóch ostatnich imprezach odpadła po pierwszym meczu.

Teraz - w 1. rundzie miała tzw. wolny los - przełamała złą passę i po raz pierwszy od 2016 roku zagra w 3. rundzie Miami Open.

Konfrontacja z 34-letnią Rodiną, która niedawno wznowiła karierę po dłuższej przerwie i plasuje się na 369. pozycji w świecie, rozpoczęła się po myśli poznanianki. Szybko objęła prowadzenie 4:0, a seta wygrała 6:3 po 41 minutach gry.

Druga partia była bardziej wyrównana, a dobrze serwująca - łącznie 10 asów - Polka musiała "gonić" wynik od stanu 1:3, ale wyszła na 5:3, a kolejną okazję przy własnym podaniu wykorzystała, by zakończyć spotkanie po 86 minutach rywalizacji.

Był to trzeci pojedynek i trzecie zwycięstwo 31-letniej Linette nad trzy lata starszą rywalką. W 2018 roku pokonała ją w imprezach WTA w Bogocie i Tiancin.

Rywalką Magdy Linette w trzeciej rundzie turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

33-letnia Azarenka to była liderka światowego rankingu, która obecnie jest w nim 16. Wygrała w karierze 21 turniejów, w tym dwukrotnie wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne, gdzie w tym roku była w półfinale. Trzykrotnie też triumfowała w Miami.

Linette z Azarenką zmierzyła się do tej pory dwa razy i oba mecze przegrała - siedem lat temu właśnie w Miami i przed rokiem w kalifornijskim Indian Wells, kiedy Polka skreczowała w drugiej partii.

Linette zaprezentuje się również w grze podwójnej, gdzie jej partnerką będzie Amerykanka Bernarda Pera. Ich rywalkami miały być najlepsze w tej specjalności Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova, ale wycofały się z zawodów wskutek kontuzji tej drugiej. Wobec tego duet polsko-amerykański zmierzy się z Kanadyjką Gabriela Dabrowski i Brazylijką Luisą Stefani.

W środę z powodu kłopotów zdrowotnych z turnieju wycofała się najlepsza w nim przed rokiem Iga Świątek.