36 more Covid-19 deaths, 345 new cases diagnosed

Do tej pory tylko dwa razy zdarzyło się, by w ciągu doby liczba zmarłych przekroczyła 20 - w miniony piątek i niedzielę, przy czym było to odpowiednio 22 i 21, więc tak duży wzrost jest niepokojący. Jak podano, mediana wieku zmarłych w ciągu minionej doby to 81 lat.
Liczba nowych zakażeń zwiększyła się natomiast o 345 (do 5 709) - to drugi dzień z rzędu, gdy ona spada. Co ważniejsze, liczba wykrytych przypadków zwiększyła się o 6,6 proc. w stosunku do poprzedniego dnia i jest to najniższy wskaźnik od tygodnia.
Mimo to naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan przekazał, że nie spodziewa się, by mógł zarekomendować poluzowanie ostrych restrykcji, które zostały wprowadzone w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

27 marca irlandzki rząd zaostrzył restrykcje. Co najmniej do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, niezbędnych wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.
Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte. Wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek przebywania w swoich domach.
Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km.
Czytaj więcej:
Irlandia: Rząd jeszcze bardziej ogranicza możliwość wychodzenia z domów
Irlandia: Najwyższa dotychczas liczba zgonów i zakażeń
Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią