Menu

Dept announces 14 more deaths, 212 new Covid-19 cases

Dept announces 14 more deaths, 212 new Covid-19 cases
W ciągu doby liczba zakażeń zwiększyła się o 212, a zgonów - o 14. (Fot. Getty Images)
The Department of Health has announced a further 14 deaths linked to Covid-19, as well as 212 new cases. It brings the total number of deaths in the Republic of Ireland to 85. There are now 3,447 confirmed cases in total.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zarówno liczby nowych zgonów, jak i nowo wykrytych zakażeń są nieco niższe niż te, o których informowano w poniedziałek, czyli najgorszy do tej pory dzień od początku epidemii - odpowiednio 17 i 325. Zarazem jednak utrzymują się w przedziałach typowych dla ostatnich kilku dni.

Tymczasem według przeprowadzonej wczoraj ankiety internetowej, 89 proc. mieszkańców Irlandii uważa, że obecne działania na rzecz dystansu społecznego są odpowiednie, 94 proc. jest przekonanych o swojej zdolności do przestrzegania nowych ograniczeń, a 85 proc. uważa, że dostosowało się do zmian, jakie zaszły w związku z epidemią, i wie, jakie kroki należy podjąć w przypadku wystąpienia u nich objawów zakażenia.

W miniony piątek irlandzki rząd zaostrzył restrykcje w celu zatrzymania epidemii. Do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.

Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte, wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek przebywania w swoich domach.

Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km. Niemal zupełnie ograniczone zostały wizyty w szpitalach i więzieniach.

Czytaj więcej:

Irlandia: Rząd wprowadza restrykcje w walce z koronawirusem i pomaga gospodarce

Epidemia "wywoła w Irlandii recesję i duży wzrost bezrobocia"

Irlandia: Rząd jeszcze bardziej ogranicza możliwość wychodzenia z domów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 10.05.2021
  GBP 5.2823 złEUR 4.5631 złUSD 3.7493 złCHF 4.1651 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement