Menu

Italy worried about spread of UK COVID-strain

Italy worried about spread of UK COVID-strain
Zdaniem ekspertów, w najbliższych tygodniach tzw. brytyjski wariant będzie dominujący we Włoszech. Na zdjęciu ludzie na Piazza della Borsa w Trieście w północno-wschodnich Włoszech. (Fot. Getty Images)
Among Italy’s total COVID-19 cases, 20% are infected with the UK variant of the coronavirus, the Italian Higher Institute of Health (ISS) affirmed in a technical report released on Monday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W przedstawionej analizie Instytut podkreślił, że biorąc pod uwagę większą łatwość, z jaką szerzy się brytyjski wariant koronawirusa i jego występowanie w innych krajach, należy przewidywać, że w najbliższych tygodniach będzie on dominujący we Włoszech i w Europie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło we Włoszech 258 osób i stwierdzono 7351 następnych przypadków infekcji.

Dzień wcześniej było 221 zgonów i ponad 11 tys. kolejnych zakażeń. Wykonano około 180 tys. testów, czyli 35 tys. mniej niż poprzedniej doby. Odsetek pozytywnych wyników spadł do 4 proc.

Bilans zmarłych w ciągu roku epidemii wzrósł do 93 835. Po raz pierwszy od 2 listopada liczba obecnie zakażonych spadła poniżej 400 tys.

Do tej pory koronawirusa wykryto u 2,7 mln osób, z których wyleczonych jest 2,2 mln. Liczba zaszczepionych wynosi około 3 mln; prawie 1,3 mln dostało już dwie dawki.

Czytaj więcej:

Włochy: Szczepionki AstraZeneca także dla zdrowych osób powyżej 55 lat

Badania: Brytyjski wariant koronawirusa bardziej śmiertelny niż "klasyczny"

Wariant wirusa z UK "na dobrej drodze", by dominować na świecie

Włochy: Co 5. zakażony ma brytyjski wariant koronawirusa

W Polsce 5 proc. chorujących może mieć brytyjską odmianę wirusa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement