Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Life expectancy falls by two years in London's poorest areas

Life expectancy falls by two years in London's poorest areas
Młode pokolenie dorastające w uboższych regionach będzie prawdopodobnie żyło krócej. (Fot. Getty Images)
The extent of London’s health inequalities were laid bare on Monday as figures showed that men in the capital’s deprived boroughs live nearly two years less than they did a decade ago.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Analiza przeprowadzona przez dziennik "The Standard" wykazała, że przeciętny mężczyzna urodzony w dzielnicy Newham w latach 2020-2022 będzie żył średnio o 20 miesięcy krócej niż w latach 2011-2013. Jest to najbardziej znaczący spadek oczekiwanej długości życia spośród wszystkich dzielnic Londynu.

Średnia oczekiwana długość życia mężczyzn spadła również znacząco w Redbridge (17,9 miesiąca), Haringey (16,6 miesiąca) i Hillingdon (15,1 miesiąca). Z kolei oczekiwana długość życia kobiet spadła w Barking i Dagenham (20,5 miesiąca), Bexley (10,2 miesiąca) i Havering (9,4 miesiąca).

Eksperci zajmujący się kwestiami zdrowia twierdzą, że zmiany te są odzwierciedleniem wpływu pandemii Covid, a także wzrostu otyłości, ubóstwa i długiego okresu oczekiwania na leczenie w ramach NHS.

Dane opublikowane przez Krajowe Biuro Statystyczne (ONS) pokazują, że w tym samym czasie wzrosła średnia oczekiwana długość życia w wielu zamożniejszych dzielnicach stolicy.

W Richmond upon Thames odnotowano wzrost oczekiwanej długości życia mężczyzn o 8,1 miesiąca, a następne w kolejności były Wandsworth (7,1 miesiąca) i Islington (1,7 miesiąca).

Julie Stanborough, zastępca dyrektora ONS ds. zdrowia, przyznała, że dane te pokazują "wyraźny podział geograficzny, jeśli chodzi o rejony z najlepszymi i najgorszymi wynikami".

W skali całego kraju średnia oczekiwana długość życia mężczyzn jest najwyższa w Hart w Hampshire (83,7 lat), a następnie w Uttlesford (82,7 lat) i Wokingham w hrabstwie Berkshire (82,5 lat). Natomiast oczekiwana długość życia kobiet jest najwyższa w dzielnicy Kensington and Chelsea i wynosi 86,3 lat.

Pomiędzy poszczególnymi regionami z najwyższą i najniższą średnią oczekiwaną długością życia mężczyzn wystąpiła różnica ponad dziesięciu lat, a pomiędzy regionami z najwyższą i najniższą średnią oczekiwaną długością życia kobiet różnica ta wyniosła ponad siedem lat.

Czytaj więcej:

Średnia oczekiwana długość życia w UK spadła do najniższego poziomu od dekady

Raport: Nawet 10 tys. osób rocznie w UK może umierać wskutek upałów

UK: Coraz więcej zakażeń przenoszonych drogą płciową. Najgorzej jest w Londynie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement