Menu

Usain Bolt: I don't have the patience to be a coach yet

Usain Bolt: I don't have the patience to be a coach yet
34-letni Bolt zakończył swoją sportową karierę 3 lata temu, a obecnie poświęca się życiu rodzinnemu i uczy cierpliwości od córeczki. (Fot. Wikimedia)
World record holder for 100 and 200 meters, eight-time Olympic sprinter champion Usain Bolt admitted that he did not have the patience yet, which he believes is necessary to become a coach. The situation is changing, however, because ... he is taught patience by his several-month-old daughter.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Musisz mieć cierpliwość, aby pracować ze sportowcami, a ja nie miałem i nie mam takiej cechy. Ale teraz, kiedy jest moje maleństwo, uczę się tego jako rodzic. Być może w najbliższej przyszłości dojdę do takiego punktu, w którym będę mógł powiedzieć, że praca trenerska jest może dla mnie. Na pewno nie będzie to przed igrzyskami" - stwierdził Bolt cytowany przez jamajską gazetę "The Gleaner".

Legendarny sprinter przyznał, że w trakcie kariery nie ułatwiał pracy swojemu szkoleniowcowi Glenowi Millsowi. Podkreślił, że darzył go szacunkiem i zaufaniem i to było kluczowe w osiąganiu sukcesów.

"Opowiadanie w kółko zawodnikom tego samego, to nie jest łatwa praca. Nie powiem, że ułatwiłem mojemu trenerowi zadanie. Czasami musiał na mnie krzyczeć" - przyznał Bolt, który zakończył karierę po lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie w 2017 roku.

Jamajczyk jest rekordzistą świata w biegach na 100 (9,58) i 200 m (19,19). Obydwa niebotyczne wyniki ustanowił podczas MŚ w Berlinie w 2009 r.

Był najszybszy na tych dystansach oraz w sztafecie 4x100 m na igrzyskach w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali wywalczony w sztafecie (2008) został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.

Czytaj więcej:

Usain Bolt nie zamierza nakłaniać córeczki do uprawiania sportu

Pomnik Usain Bolta stanie w jego rodzinnym regionie Trelawny

Usain Bolt: "Nie sądzę, by ktoś poprawił wkrótce moje rekordy"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement