Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

US Open: Djokovic will not be able to come to New York

US Open: Djokovic will not be able to come to New York
To już kolejny turniej, w którym Novak Djoković nie weźmie udziału. (Fot. KENA BETANCUR/AFP via Getty Images)
Three-time US Open Grand Slam tennis tournament triumph Novak Djokovic has confirmed that he will miss this year's edition. The reason is his lack of COVID-19 vaccination. 'Unfortunately, I will not be able to come to New York this time,' - the Serb wrote on Twitter.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

35-letni Djokovic konsekwentnie odmawia przyjęcia szczepionki na koronawirusa. Z tego powodu w styczniu został deportowany z Australii i opuścił wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne. Później jeszcze nie mógł zagrać w kilku innych imprezach - m.in. w Cincinnati i Montrealu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda przyjeżdżająca do USA osoba musi okazać dowód pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19.

"Niestety, nie będę mógł tym razem przyjechać do Nowego Jorku na US Open. Dziękuję za gesty miłości i wsparcia. Życzę powodzenia innym zawodnikom. Będę utrzymywał dobrą formę i pozytywne nastawienie i czekał na szansę na kolejne występy. Do zobaczenia wkrótce, tenisowy świecie!" - napisał Serb.

W klasyfikacji tenisistów z największą liczbą triumfów w imprezach wielkoszlemowych Djokovic jest z 21 zwycięstwami drugi, a wyprzedzający go Rafael Nadal wygrał jeden turniej tej rangi więcej.

W US Open Serb triumfował dotychczas trzykrotnie: w 2011, 2015 i 2018 roku. Tegoroczna edycja rozpocznie się w poniedziałek.

Czytaj więcej:

US Open: Venus Williams, Kenin i Thiem z dzikimi kartami

US Open: Po 2,6 mln dolarów dla najlepszych w singlu, rekordowa łączna pula nagród

McEnroe: Brak Djokovica na US Open to jakiś żart

US Open: Świątek, Nadal i inni zagrali dla Ukrainy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement