Menu

Covid passports allowing holidays to France, Italy and US could be ready by June

Covid passports allowing holidays to France, Italy and US could be ready by June
Taki relaks będzie jednak możliwy prawdopodobnie tylko w przypadku zaszczepionych turystów. (Fot. Getty Images)
Travel to the US, France, Italy and Germany could be allowed by June 28 under new coronavirus vaccine passport plans. Leaders from the UK, the US, Canada, France, Germany, Italy and Japan are set to meet at the G7 Summit in Cornwall between June 11 and 13.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Przywódcy z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii mają spotkać się na szczycie G7 w Kornwalii w dniach 11-13 czerwca.

Brytyjski minister transportu Grant Shapps ma nadzieję, że przy okazji uda się stworzyć wspólny system, który pozwoli zaszczepionym mieszkańcom tych krajów na swobodne podróżowanie po całym świecie.

"Liderzy G7 będą przyglądać się cyfrowym rozwiązaniom - w tym paszportom szczepień - aby ułatwić swoim obywatelom międzynarodowe wojaże" - przekazało "The Telegraph" źródło brytyjskiego rządu.

"Do 28 czerwca można by ustanowić tzw. korytarze podróży, które pozwoliłyby zaszczepionym turystom i gościom biznesowym na uniknięcie kwarantanny i testów na koronawirusa" - dodał informator.

17 maja jest najwcześniejszą datą, od której dozwolone będą międzynarodowe podróże z Anglii.  Poszczególne kraje zostaną wówczas oznaczone kolorami zielonym, żółtym i czerwonym. 

Osoby powracające z "zielonych" państw nie będą musiały przechodzić kwarantanny, ale wciąż będą zobowiązane do wykonania testu przed podróżą, a także kolejnego badania typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe.

Nie jest jeszcze jasne, które kraje znajdą się na "zielonej liście" Wielkiej Brytanii po ponownym otwarciu granic, ale Cypr, Grecja, Islandia, Malta, Portugalia i Hiszpania już zaprosiły do siebie brytyjskich wczasowiczów, którzy zostali w pełni zaszczepieni na Covid-19.

Obecnie osobom, które wybierają się za granicę bez "rozsądnej wymówki", grozi grzywna w wysokości 5 000 funtów - przypomina Metro.co.uk.

Czytaj więcej:

Anglia: Od maja tylko 8 krajów "pojawi się na zielonej liście podróży"

Grecja znosi kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii i UE

Test przed podróżą za mniej niż £50? Rząd UK tego nie wyklucza

UK: W maju bez kwarantanny do 30 krajów?

Brytyjskie MSZ może zakazać podróży do krajów z "zielonej listy"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement