Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Regional airline Flybe collapsed. 75,000 people had tickets to fly

UK: Regional airline Flybe collapsed. 75,000 people had tickets to fly
Wszystkie loty z i do Wielkiej Brytanii obsługiwane przez Flybe zostały odwołane i nie będą przełożone na inny termin. (Fot. Getty Images)
Regional UK airline Flybe declared bankruptcy yesterday - a flood of nine months after it resumed operations. Around 75,000 passengers were affected by its bankruptcy, 2,500 of whom had tickets for flights scheduled for yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Flybe zaprzestało działalności, a wszystkie loty z i do Wielkiej Brytanii obsługiwane przez Flybe zostały odwołane i nie będą przełożone na inny termin. Jeśli mieliście lecieć z Flybe dzisiaj (w sobotę) lub w przyszłości, proszę, nie podróżujcie na lotnisko, chyba że zorganizowaliście sobie alternatywny lot z inną linią lotniczą" - napisano wczoraj na stronie internetowej przewoźnika.

To już drugie bankructwo Flybe. Po raz pierwszy istniejąca od 1979 r. (choć pod tą nazwą dopiero od 2002 r.) linia upadła w marcu 2020 r. wskutek wstrzymania lotów w związku z pandemią Covid-19. Jej aktywa, w tym prawo do nazwy, kilka miesięcy później kupiła firma Thyme Opco, a nowy właściciel planował obsługiwanie 530 lotów tygodniowo na 23 trasach, głównie krajowych.

Nowe Flybe wystartowało w kwietniu zeszłego roku. Tuż przed bankructwem obsługiwało 21 tras z lotnisk w Birmingham, Belfaście i z londyńskiego Heathrow - głównie na inne brytyjskie lotniska, ale też do Genewy i Amsterdamu. Ani stare Flybe, które swego czasu było jedną z największych regionalnych linii lotniczych w Europie, ani jego ostatnie wcielenie nie obsługiwało żadnych tras do Polski.

Jak podaje stacja BBC News, wykupione bilety na odwołane w związku z bankructwem loty miało ok. 75 tys. pasażerów, z czego 2,5 tys. na wczorajszy dzień. Administratorzy wyznaczeni do zarządzania masą upadłościową potwierdzili wczoraj, że zwolnionych zostało 277 z 321 pracowników Flybe.

Czytaj więcej:

Heathrow odnotowało największy wzrost liczby pasażerów spośród wszystkich europejskich lotnisk

Na Wyspach rosną obawy o przyszłość tysięcy firm. "Grozi nam fala bankructw"

Raport Which?: Lotnisko w Manchesterze "najgorszym w Wielkiej Brytanii"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement