Menu

Airlines to withdraw High Court challenge over 14-day quarantine

Airlines to withdraw High Court challenge over 14-day quarantine
Trzy największe linie lotnicze na brytyjskim rynku - brytyjskie British Airways i easyJet oraz irlandzki Ryanair - złożyły w czerwcu pozew przeciw rządowi w Londynie. (Fot. Getty Images)
A High Court challenge by three airlines against the 14-day quarantine rule for passengers arriving in the UK has been abandoned after the Government announced a lifting of restrictions for travellers from some countries. British Airways, easyJet and Ryanair took legal action against Health Secretary Matt Hancock.
Advertisement
News available in Polish

Linie lotnicze najmocniej krytykowały obowiązującą w Wielkiej Brytanii od 8 czerwca kwarantannę dla przyjeżdżających. Wskazywały, że rząd brytyjski wprowadza ją w momencie, gdy większość państw europejskich takie ograniczenia znosi, zastosowano ją do przyjazdów ze wszystkich państw nie różnicując ich w zależności od panującej w nich sytuacji epidemicznej, a także, iż jeszcze bardziej uderzy ona w branżę lotniczą, która i tak poniosła potężne straty wskutek pandemii koronawirusa.

Cztery dni po jej wejściu w życie trzy największe linie lotnicze na brytyjskim rynku - brytyjskie British Airways i easyJet oraz irlandzki Ryanair - złożyły pozew przeciw rządowi w Londynie.

Wczoraj brytyjski rząd ogłosił listę 59 terytoriów, które zostały uznane za obszary o niskim zagrożeniu epidemicznym, w związku z czym przyjeżdżający stamtąd od 10 lipca będą zwolnieni z kwarantanny. Znajduje się na niej 18 państw UE, w tym Polska, Norwegia, Szwajcaria, małe państwa europejskie, takie jak Monako czy San Marino, niewielkie wyspy będące popularnymi kierunkami turystycznymi, głównie na Karaibach, a ponadto m.in. Australia, Nowa Zelandia, Wietnam, Korea Południowa, Japonia czy Hongkong. Dodatkowo z kwarantanny zwolnieni zostaną przyjeżdżający ze wszystkich 14 brytyjskich terytoriów zamorskich.

"Powszechna kwarantanna wprowadzona przez rząd brytyjski dla wszystkich wjeżdżających do Anglii była nieracjonalna i poważnie zaszkodziła gospodarce i branży turystycznej. Dzisiejsza publikacja listy krajów jest pierwszym krokiem. Czekamy na opublikowanie uzasadnienia decyzji i zniesienie kwarantanny z bezpiecznych krajów" - podkreśliły linie lotnicze w oświadczeniu, zapowiadając, że gdy to się stanie, wycofają pozew.

Czytaj więcej:

Anglia: Pełna lista krajów z wjazdem bez kwarantanny opublikowana

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement