Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Highest increase in Omicron variant infections - 101 per day

UK: Highest increase in Omicron variant infections - 101 per day
W Wielkiej Brytanii wykryto już 437 przypadków wariantu Omikron koronawirusa. (Fot. Getty Images)
A further 101 cases of the Omicron coronavirus variant have been detected in the UK, the UK Health Security Agency (UKHSA) reported yesterday. This is the largest daily increase in detected infections of the new variant to date.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Łącznie w Wielkiej Brytanii wykryto ich już 437, z czego 333 przypadki są w Anglii, 99 - w Szkocji, a pięć w Walii. W poniedziałek minister zdrowia Sajid Javid mówił w Izbie Gmin, że nowe przypadki nie ograniczają się już do osób, które wróciły z zagranicy, lecz transmisja odbywa się także lokalnie.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń członkowie rządu otrzymali wczoraj rano aktualne informacje o sytuacji. "Premier powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby wyciągnąć wnioski na temat cech Omikrona, ale według wstępnych wskazań, jest on bardziej przenaszalny niż Delta" - przekazał rzecznik Borisa Johnsona.

Dodał, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy nowy wariant ma większą odporność na szczepionki oraz, czy powoduje cięższy przebieg choroby. Rzecznik powiedział również, że ministrowie nie dyskutowali o tym, czy wprowadzić covidowy "plan B" na zimę, który oznaczałby przywrócenie kolejnych restrykcji. W związku z pojawieniem się nowego wariantu przywrócono już obowiązek noszenia maseczek w sklepach i transporcie publicznym, a także wykonywania testów przed przyjazdem z zagranicy i testów typu PCR po przyjeździe.

UKHSA podała też, że w ciągu minionej doby wykryto prawie 45,7 tys. nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 180 zgonów z powodu Covid-19. W obu statystykach są to wyraźnie większe liczby niż były tydzień temu - w przypadku zakażeń o prawie 7 tys., a w przypadku zgonów o 21. Do tej pory w Wielkiej Brytanii stwierdzono 10,56 mln infekcji, z powodu których zmarło 145 826 osób.

Czytaj więcej:

Epidemiolog: Omikron może okazać się sposobem na wyjście z pandemii

Szefowa rządu Szkocji: Możliwy znaczący wzrost zakażeń wariantem Omikron

Omikron może być bardziej zakaźny, ale łagodniejszy niż inne warianty Covid-19 i podobny do grypy

Brytyjski minister zdrowia: Wariant Omikron już rozprzestrzenia się lokalnie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement