Menu

Two killed by car in pedestrian zone in German town

Two killed by car in pedestrian zone in German town
Lokalna policja poinformowała, że "jest kilka osób zabitych i wiele poważnie rannych". (Fot. Getty Images)
At least two people were killed and 15 others injured on Tuesday when they were hit by a car in the Western German city of Trier, police said.
Advertisement
News available in Polish

Policja przekazała, że aresztowano jedną osobę i zabezpieczono samochód. "Według wstępnego dochodzenia, zmarły dwie osoby. Prosimy o dalsze omijanie śródmieścia" - napisała policja w Trewirze na Twitterze. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

W pierwszym oświadczeniu dla mediów policja podała, że podejrzanym jest 51-letni Niemiec z okręgu Trier-Saarburg. Motywacja sprawcy jest nieznana.

Agencja dpa podała, że ofiar śmiertelnych może być więcej jednak więcej. Po południu policja nie chciała udzielić więcej informacji na temat płci i wieku zabitych i rannych.

Burmistrz miasta Wolfram Leibe przekazał, że w zdarzeniu poważnie rannych zostało 15 osób; niektórzy z nich mają ciężkie obrażenia. Leibe był wyraźnie wstrząśnięty podczas konferencji prasowej: "Po prostu przeszedłem przez centrum miasta i to było po prostu straszne. To był widok grozy. I leżał tam trampek ... dziewczynka nie żyje".

Agencja Reutera poinformowała za lokalnymi mediami, że świadkowie zdarzenia widzieli ciemnoszarego Range Rovera, który z dużą prędkością celowo wjechał w ludzi, wyrzucając ich w powietrze.

Według niemieckiej prasy, rodzice dzieci chodzących do okolicznych szkół zostali powiadomieni o zdarzeniu około godz. 14:00 czasu lokalnego i poproszeni o wcześniejsze odebranie do domu swoich podopiecznych. Władze miejskie ostrzegały ludzi, aby trzymali się z dala od centrum miasta.

"To, co wydarzyło się w Trewirze, jest szokujące. Myślimy o krewnych ofiar, wielu rannych i wszystkich tych, którzy obecnie mają obowiązek opiekować się poszkodowanymi" - napisał na Twitterze rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. 

Czytaj więcej:

"Islamistyczne szaleństwo" we Francji: Napastnik obciął głowę nauczycielowi

Atak terrorystyczny w Wiedniu. Nie żyją 4 osoby

Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego

Szwajcaria: Atak nożowniczki w centrum handlowym może mieć podłoże terrorystyczne

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement