Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Trump's new social network hacked within hours

Trump's new social network hacked within hours
Ogólnokrajowa premiera serwisu Trumpa TRUTH Social zaplanowana jest na początku 2022 roku. (Fot. CHRIS DELMAS/AFP via Getty Images)
Former US President Donald Trump's new social network, dubbed TRUTH Social and launched on Wednesday in an initial test version for 'invited guests only', was hacked after a few hours, US Newsweek reported yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Drew Harwell, reporter "Washington Post" specjalizujący się w technologii, poinformował na Twitterze, że użytkownikom, którzy nie dostali zaproszenia, udało się stworzyć konta w serwisie, a sam Harwell zarejestrował się jako Mike Pence. Zhakowane zostało też konto "donaldjtrump", ale nie wiadomo, czy należy ono naprawdę do byłego prezydenta.

Z kolei Mikael Thalen, dziennikarz australijskiego portalu technologicznego The Daily Dot,  napisał na Twitterze, że zdołał stworzyć na TRUTH Social konto jako @donaldtrump, "chociaż serwis nie jest jeszcze oficjalnie otwarty". W następnym tweecie Thalen poinformował, że mobilna wersja testowa beta serwisu Trumpa jest już offline.

Próbna wersja portalu Trumpa BETA ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu, a ogólnokrajowa premiera serwisu Trumpa zaplanowana jest na pierwsze miesiące 2022 roku - podaje "Newsweek".

"Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony" - oświadczył Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego

Jak wyjaśnił, jego nowo utworzona spółka Trump Media and Technology Group (TMTG) ma misję "stworzenia rywala dla konsorcjum liberalnych mediów" i "walki przeciwko Big Tech". Oprócz stworzenia TRUTH (ang. "prawda"), firma Trumpa planuje uruchomić serwis streamingowy TMTG+, który ma oferować "nielewicową rozrywkę, wiadomości i podcasty".

Trump, który kiedyś traktował Twitter "jako swój ulubiony megafon" został zablokowany przez ten komunikator i zawieszony bezterminowo na Facebooku, Instagramie i YouTubie po ataku jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia z uwagi na "ryzyko, że będzie podżegał do przemocy" - przypomina "Newsweek".

Czytaj więcej:

Trump wypadł z listy najbogatszych Amerykanów - po raz pierwszy od 25 lat

USA: Facebook planuje zatrudnić w UE 10 tys. osób

Facebook zapłaci ponad 14 mln dolarów grzywny za dyskryminacje w zatrudnianiu

USA: Facebook planuje zmianę nazwy i mniejszy nacisk na media społecznościowe

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement