Menu

Londoners urged to avoid public transport if possible

Londoners urged to avoid public transport if possible
Koronawirus uderzył w Londyn dużo mocniej niż w resztę kraju. (Fot. Getty Images)
London transport chief Heidi Alexander appealed today to people not to use public transport if possible as far more were expected to return to work today.
Advertisement
News available in Polish

W Londynie ponad 26 tys. osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa - chociaż uważa się, że rzeczywista liczba zakażonych jest znacznie wyższa.

Dzielnicą z największą liczbą przypadków koronawirusa jest Croydon w południowej części miasta (1 478). Na kolejnych miejscach są Brent (1 444) i Barnet (1 271). Najmniej przypadków Covid-19 odnotowano dotychczas w Richmond upon Thames (403).

Tymczasem od kilku dni w Anglii obowiązują nowe, poluzowane zasady dotyczące m.in. przemieszczania się, w związku z czym coraz więcej osób zaczęło ponownie dojeżdżać do pracy, a w metrze i pociągach obserwuje się większy ruch. 

Dlatego wiceprzewodnicząca Transport for London, Heidi Alexander, zaapelowała na Twitterze do londyńczyków, aby nie korzystali z transportu publicznego, chyba że naprawdę muszą. "Jeśli możesz, pracuj z domu" - dodała.

Do tych, którzy nie mają możliwości pracy zdalnej, zaapelowała o zakrywanie nosa i ust oraz mycie rąk przed i po podróży.

Transport for London (TfL) podał też listę 20 stacji (metra i kolejowych), których należy unikać, aby trzymać się z dala od tłumu.

Są to: Barking, Brixton, Canada Water, Canary Wharf, Canning Town, Clapham Junction, East Croydon, East Ham, Lewisham, Leyton, Liverpool Street (metro), London Bridge (metro), North Acton, Seven Sisters, Stratford, Walthamstow Central, West Croydon, West Ham, Wood Green oraz Woolwich Arsenal.

Serwis Standard.co.uk poinformował, że brytyjska policja transportowa skierowała na stacje w Londynie więcej funkcjonariuszy, którzy będą starali się kontrolować tłok.

Czytaj więcej:

Rząd uratuje transport w Londynie

Londyn wkrótce będzie wolny od koronawirusa?

Londyn: Burmistrz zamyka część stolicy dla ruchu kołowego i przywraca Congestion Charge

UK: Z powodu koronawirusa ograniczenia w pociągach i na dworcach kolejowych

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement