Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Train app adds Crowd Alert feature to help users avoid busy journeys

Train app adds Crowd Alert feature to help users avoid busy journeys
Użytkownicy Trainline zyskają opcję sprawdzenia, czy odbycie podróży jest bezpieczne. (Fot. Trainline)
The Trainline app is adding a feature to warn users about busy trains where it may not be possible to socially distance.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Crowd Alert", bo tak nazywa się nowa funkcja, ma na celu usprawnić podróże w czasie epidemii i zagwarantować, że wszyscy pasażerowie będą mieć możliwość zachowania 2-metrowych odstępów.

Trainline zapewnia, że funkcja działa jak należy, a jej wprowadzenie poprzedzone było dwutygodniowymi testami. Jeśli pociąg będzie zbyt zatłoczony, pasażer otrzyma informację, że utrzymanie dystansu społecznego w wybranym środku komunikacji będzie niemożliwe. 

Dane z aplikacji będą dodatkowo weryfikowane. Użytkownicy Trainline, którzy będą znajdować się w pociągach, otrzymają pytanie: "Czy możliwe jest utrzymanie zasad dystansu społecznego?". Do wyboru będzie kciuk w górę lub kciuk w dół. 

Trainline zapewnia, że wszystkie dane są anonimowe, a firma będzie z nich korzystać wyłącznie do tego, aby określić natężenie ludzi w pociągach.

"Pomaganie klientom w odbywaniu bezpiecznej podróży jest naszym priorytetem. Zawsze staramy się przekazać im jak najwięcej istotnych informacji na żywo" - przekazał Mark Holt, dyrektor ds. technologii Trainline.

Aby skorzystać z funkcji "Crowd Alert", należy zaktualizować aplikację w telefonie do jej najnowszej wersji. Dostępna jest ona na smartfony z systemem operacyjnym iOS oraz Android. 

Czytaj więcej:

Transport for London: Jeśli możecie, unikajcie podróży metrem i pociągiem

UK: Z powodu koronawirusa ograniczenia w pociągach i na dworcach kolejowych

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement