Menu

Tokyo: The opening and closing ceremony will be changed

Tokyo: The opening and closing ceremony will be changed
The scenario of the opening and closing ceremony of the Olympic Games in Tokyo will be changed - the organizers have informed. Both ceremonies will be more modest and are supposed to refer to the crisis that has hit the world due to the coronavirus pandemic.
Advertisement
News available in Polish

"Te zmiany mogą być drastyczne i pracujemy nad nimi. Musimy szukać oszczędności, a w tych ceremoniach łatwo je znaleźć. Chcemy też, by te uroczystości niosły ze sobą aktualne przesłanie" - wyjaśnił przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Yoshiro Mori.

W ostatnich dniach coraz częściej naukowcy i eksperci ds. zdrowia wypowiadają się na temat igrzysk w przyszłym roku. Uważają oni, że impreza nie będzie bezpieczna, ponieważ pandemia koronawirusa nie zostanie zwalczona do tego stopnia, by skupiska ludzkie z całego świata nie były zagrożeniem i nie spowodowały kolejnej fali epidemii.

"Nie ma szansy na to, by imprezę przełożyć o kolejny rok. Ostatnim terminem rozpoczęcia jest 23 lipca 2021" - podkreślił Mori w rozmowie z Kyodo News.

Igrzyska w Tokio miały pierwotnie odbyć się tego lata, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte o rok. Wiele imprez sportowych zostało w tym roku przełożonych lub odwołanych. Dotyczy to m.in. piłkarskich mistrzostw Europy, które mają zostać rozegrane w 2021 roku.

Na Covid-19 zachorowało na całym świecie ponad 2,6 mln ludzi i stwierdzono prawie 185 tys. zgonów.

Czytaj więcej:

Tokio: Ceremonia rozpoczęcia igrzysk 23 lipca 2021 roku

Japonia: Stan wyjątkowy w Tokio i sześciu innych regionach

Igrzyska w Tokio za rok? Wirusolog: "To nierealne"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement