Menu

Tokyo: The clock counting down to the games stopped

Tokyo: The clock counting down to the games stopped
Zegar, który odliczał czas do igrzysk, pokazuje obecnie bieżącą datę i godzinę... (Fot. Getty Images)
The clock that counts down to the opening of the Olympic Games has stopped in Tokyo. The day before, the IOC, in consultation with the Japanese government, postponed this major sporting event to next year due to a coronavirus pandemic.
Advertisement
News available in Polish

Zegar, z charakterystyczną czerwoną tarczą nawiązującą do japońskiej flagi, uruchomiono 17 listopada 2017 roku, na mniej niż tysiąc dni przed zaplanowaną na 24 lipca 2020 uroczystością otwarcia igrzysk. Szybko stał się atrakcją turystyczną w jednej z najdroższych dzielnic Tokio - Ginza.

Wczoraj elegancki chronometr stanął w miejscu, pokazując 122 dni oraz godziny i minuty do ceremonii otwarcia. Nie wiadomo, kiedy ponownie ruszy. Dokładny termin igrzysk nie jest znany, ale nie będzie to później niż latem 2021 roku. Dzisiaj na cyferblacie wyświetliła się aktualna data „25-3" i godzina.

Przełożenie igrzysk to wydarzenie bez precedensu w historii ruchu olimpijskiego. W przeszłości tę imprezę odwołano tylko w latach 1916, 1940 i 1944 z powodu I i II wojny światowej, ale nigdy wcześniej nie zmieniono jej daty.

Na całym świecie odnotowano już ponad 425 tys. zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 18,9 tys. osób.

Japończycy muszą poczekać z organizacją igrzysk do przyszłego roku... (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Tokio: Igrzyska oficjalnie przełożone na 2021 rok

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement