Menu

Tokyo 2020: Olympics and Paralympics may have 'limited spectators'

Tokyo 2020: Olympics and Paralympics may have 'limited spectators'
To może być jedyny wariant umożliwiający przeprowadzenie igrzysk mimo pandemii. (Fot. Getty Images)
The Olympics and Paralympics could be held in front of 'a limited number of spectators' due to Covid-19, says Tokyo 2020 chief executive Toshiro Muto.
Advertisement
News available in Polish

"Każdy powinien się teraz skupić na tym, byśmy gościli tę imprezę w przyszłym roku. Jesteśmy po tej samej stronie co Międzynarodowy Komitet olimpijski i jego przewodniczący Thomas Bach" - zapewnił w wywiadzie dla BBC Muto.

Zaznaczył, że Bach nie chce igrzysk bez udziału publiczności. Jego zdaniem jednak trzeba rozważyć alternatywne scenariusze. "Mógłby pomyśleć o wpuszczeniu na trybuny ograniczonej liczby widzów przy zachowaniu dystansu społecznego, by uniknąć rozprzestrzeniania się Covid-19. Musimy stworzyć środowisko, w którym publiczność będzie się czuła bezpiecznie. Sportowcy oraz członkowie rodziny MKOl mogliby być badani przed i po przybyciu do Japonii" - przekonywał.

Według dyrektora zarządzającego Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio zbyt optymistyczne jest założenie, że wszystkie obowiązujące w Kraju Kwitnącej Wiśni obostrzenia zostaną zniesione za rok. "To zaś prowadzi to myślenia o innych opcjach na organizację tej imprezy" - dodał. Obecnie zakaz wstępu do Japonii mają osoby z ponad 100 krajów.

Muto uważa, że wynalezienie szczepionki na koronawirusa byłoby zaletą, ale nie stanowi podstawowego warunku, by przeprowadzić igrzyska. Niedawno przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Yoshiro Mori powiedział zaś, że pierwszą sprawą (przed zmaganiami olimpijskimi w Tokio) jest wynalezienie tej szczepionki lub leku na Covid-19.

Przewodniczący Komisji Koordynacji igrzysk w MKOl John Coates z kolei w jednym z wywiadów przyznał, że organizatorzy idą naprzód w przygotowaniach przy założeniu, że szczepionki nie będzie do tego czasu i przygotowują różne scenariusze.

Czytaj więcej:

Igrzyska w Tokio "nie zależą od wynalezienia szczepionki"

Tokio: Organizatorzy oburzeni połączeniem loga igrzysk z koronawirusem

Tokio: Igrzyska albo w 2021 albo w ogóle

Japończycy nie chcą igrzysk w Tokio w 2021 r.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement