Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tokyo 2020: The hosts have resigned from fan zones

Tokyo 2020: The hosts have resigned from fan zones
Część Japończyków domaga się odwołania igrzysk. Dzisiaj w Tokio odbyły się kolejne protesty w tej sprawie. (Fot. Getty Images)
Due to the epidemic crisis, the six fan zones where large screens were to be installed to monitor the Tokyo Olympics will not be opened, informed Yuriko Koike, the governor of the Japanese capital.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Postanowiliśmy odwołać te wydarzenia, które gromadzą dużo ludzi" – wyjaśniła Koike po spotkaniu z premierem Japonii Yoshihide Sugą.

"Aby to zrekompensować, zamierzamy jeszcze bardziej wykorzystywać internet do tworzenia atmosfery igrzysk i rozpowszechniania wielu informacji kulturalnych" – dodała.

Organizatorzy już wcześniej postanowili wprowadzić zakaz wstępu na igrzyska kibiców z zagranicy, a także zmniejszyli liczbę wolontariuszy i gości. W najbliższy poniedziałek ma zapaść decyzja co do udziału miejscowych widzów w rywalizacji olimpijskiej.

Japonia została stosunkowo oszczędzona przez pandemię COVID-19. Według oficjalnych danych od początku epidemii zmarło z tego powodu 14 tys. osób. Kryzys zdrowotny obciążył jednak system służby zdrowia, a organizacja igrzysk budzi obawy o wzrost liczby zakażeń i rozprzestrzenianie się różnych wariantów koronawirusa. Tylko 6 proc. populacji Japonii to osoby w pełni zaszczepione.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

Czytaj więcej:

Japończycy nie chcą tegorocznych igrzysk w Tokio

Tokio: Prawie 70 procent japońskich firm za odwołaniem lub przełożeniem igrzysk

"Igrzyska w Tokio straciły sens, ale za późno na odwołanie"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.12.2021
  GBP 5.3854 złEUR 4.5889 złUSD 4.0619 złCHF 4.4029 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement