Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The zloty weakened against the dollar, the euro remains below PLN 4.70

The zloty weakened against the dollar, the euro remains below PLN 4.70
Polska złotówka znów traci na wartości. (Fot. Getty Images)
The zloty depreciated against the dollar today, following the appreciation of the American currency. In relation to the euro, the performance of the Polish currency remains at a similar level - the European currency costs below PLN 4.70.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Dziś rano za euro płacono 4,69 zł, podobnie do poniedziałkowego zamknięcia. Frank szwajcarski kosztował 4,57 zł, a funt brytyjski 5,62 zł.

Dolar kosztuje 4,28 zł; od wczorajszego wieczoru zyskał 0,6 proc. do złotego. Jest to efekt umocnienia się amerykańskiej waluty. Kurs euro do dolara we wtorek rano wynosi 1,096.

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell ocenił, że zdecydowane podwyżki stóp procentowych są możliwe, jeśli Fed uzna to za konieczne. Po posiedzeniu 16 marca Fed podniósł główną stopę procentową w USA do przedziału 0,25 - 0,50 proc.

Na forum międzynarodowym rozważany jest kolejny pakiet sankcji na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę. O tym, że Unia Europejska jest gotowa nałożyć dodatkowe sankcje, powiedział w poniedziałek wieczorem szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

Czytaj więcej:

Złoty dziś wyraźnie stracił do euro i dolara

Badanie: Polscy przedsiębiorcy obawiają się skutków inflacji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement