Menu

The prime suspect in the Maddie McCann case will not be released

The prime suspect in the Maddie McCann case will not be released
Sprawa zaginionej Brytyjki wciąż nie znalazła swojego finału. Na zdj.: Maddie (fot. via Metropolitan Police) i Christian B. (Fot. Carabinieri Milano).
The Court of Justice of the European Union (CJEU) today rejected a request to release the main suspect in the 2007 murder of three-year-old British Madeleine (Maddie) McCann, missing in Portugal.
Advertisement
News available in Polish

Jak podaje AFP, w swym wyroku Trybunał z Luksemburga orzekł, że ściganie za tego rodzaju czyny jest legalne, ponieważ Włochy, które przekazały podejrzanego, Niemca Christiana B., do jego kraju pochodzenia w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), dały na to zielone światło.

43-letni Niemiec odbywa obecnie w więzieniu w Kilonii orzeczoną w 2011 roku przez sąd w Niebuell w Szlezwiku-Holsztynie karę za handel narkotykami. Ponadto podlega on aresztowi tymczasowemu w związku z nieprawomocnym skazaniem w grudniu 2019 roku przez sąd krajowy w Brunszwiku w Dolnej Saksonii na siedem lat więzienia za zgwałcenie w 2005 roku 72-letniej wówczas Amerykanki w położonej w regonie Algarve na południu Portugalii miejscowości Praia da Luz. Właśnie tam blisko półtora roku później zaginęła Maddie.

Zdaniem niemieckiej prokuratury, zaginiona przed 13 laty dziewczynka nie żyje, ale jak dotąd nie odnaleziono jej ciała.

Madeleine miała prawie cztery lata, kiedy zniknęła w maju 2007 roku z mieszkania w Praia da Luz, gdzie jej rodzina spędzała wakacje. Była tam z młodszym rodzeństwem, podczas gdy ich rodzice byli w pobliżu na kolacji z przyjaciółmi. 

Czytaj więcej:

Przełom w sprawie Madeleine McCann. Policja zatrzymała podejrzanego

Nowe szczegóły ws. podejrzanego o zabójstwo Maddie McCann

Policja w UK otrzymała 400 nowych informacji ws. Maddie McCann

Prokurator: Mam dowody, że Maddie McCann nie żyje

Stroje kąpielowe dla dzieci w kamperze podejrzanego o zabójstwo Maddie

Sky News: Policja przeszukuje działkę w Niemczech w związku ze sprawą Maddie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement