Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The hotly anticipated classic IBB Polonia London v Richmond Docklands

The hotly anticipated classic IBB Polonia London v Richmond Docklands
IBB Polonia Londyn utrzymuje dobrą passę i obecnie jest jedyną drużyną w tabeli z samymi wygranymi na koncie. (Fot. sandsphotos.co.uk)
On Saturday 27th November, IBB Polonia London visited local rivals Richmond Docklands in the English Super League and took the victory and three points: 0-3 (17:25; 20:25; 23:25). The spectators had an interesting game to watch that featured IBB Polonia London players past and present open both sides of the net.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Mecz od początku zapowiadał się na hit kolejki i nim właśnie był. Zawodnicy IBB Polonii Londyn bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, przede wszystkim blokiem i pewnie zdobyli przewagę. Przeciwnik próbował odrobić straty, ale ostatecznie nie był w stanie wyrównać wyniku. Pierwsza partia zakończyła się 17-25. Druga odsłona meczu była już bardzo wyrównana. Do wyniku 10:11 drużyny walczyły praktycznie punkt za punkt, po czym goście odskoczyli kilka oczek i swoją przewagę utrzymali już do końca. IBB Polonia wygrała drugiego seta 20:25.

Trzeci set zaczął się podobnie do poprzedniego. Drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 15:15 gospodarze zdobyli kilka punktów z rzędu. Następnie IBB Polonia dogoniła rywala i ostatecznie przechyliła szalę na swoją korzyść, kończąc set 23:25 i cały mecz 0-3. Oznacza to, że dopisała kolejny zwycięski mecz z Richmond do swoich statystyk. Z lokalnym rywalem na ligowych parkietach nie przegrała od października 2017 roku.

Był to piąty mecz IBB Polonii Londyn w Super Lidze w tym sezonie i piąte zwycięstwo. Dzięki takiemu wynikowi zespół utrzymuje swoją dobrą passę i na obecną chwilę jest jedyną drużyną w tabeli z samymi wygranymi na koncie.

"Dzisiejszy mecz był dobrym sprawdzianem dla naszych zawodników. Byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła" - zaznaczył kapitan IBB, Bartosz Kisielewicz. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Fani IBB Polonii mogli liczyć, że zobaczą znajome twarze nie tylko w drużynie, którą wspierają. Skład gospodarzy składa się w tym sezonie także z byłych zawodników aktualnego mistrza Anglii. Do Richmond z IBB Polonii przeszli między innymi przyjmujący Renan Ribeiro, libero Filipi Rodrigues, przyjmujący Pierre Tang-Taye, czy środkowi Tomasz Wysocki oraz Vitor de Oliveira. Z kolei trenerem zespołu jest były libero – Marcel Sivak.

Kolejny mecz IBB Polonia rozegra 12 grudnia. Powróci wtedy do własnej hali (Northolt High School), by w ramach Super Ligi zmierzyć się z drużyną Durham Palatinates. Szczegóły dotyczące wydarzenia pojawią się wkrótce na profilach mediów społecznościowych klubu.

"Dzisiejszy mecz był dobrym sprawdzianem dla naszych zawodników. Po odpadnięciu z Pucharu CEV chcieliśmy pokazać kto gra najlepszą siatkówkę na Wyspach. Udało nam się to zrealizować w stu procentach. Byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przeciwna drużyna próbowała stawić nam czoła, jednak wola walki nie wystarczyła na naszych zawodników i to my zgarnęliśmy pełną pulę punktów w tym meczu" – oświadczył Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

"Oczywiście zawsze jest sentyment do byłych graczy IBB Polonii. Spodziewaliśmy się zaciętego meczu. Najważniejsze, że udało nam się wygrać i ze spokojem możemy oczekiwać kolejnych meczów" – dodał Kisielewicz.

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn nie zagra w Lidze Mistrzów siatkarzy

Puchar CEV: IBB Polonia Londyn żegna się z turniejem

IBB Polonia Londyn opuszcza Bełchatów i wraca do UK

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement