Menu

The famous ski jumper in politics so far without success

The famous ski jumper in politics so far without success
Ammann: "Polityka rządzi się swoimi prawami". (Fot. Getty Images)
Four-time Olympic ski jumping champion Simon Ammann has lost in the local elections to the city council in Wildhaus-Alt.St. Johann and will not run again in the second round. The Swiss now wants to focus on sports.
Advertisement
News available in Polish

Ammann teraz zamierza się poświęcić przygotowaniom do sezonu zimowego 2020/21, ale nie wykluczył, że w przyszłości podejmie kolejną próbę wejścia do świata polityki.

"Nie jestem rozczarowany. Polityka rządzi się swoimi prawami i ekscytujące było dla mnie obserwowanie ludzkich reakcji. Naprawdę w ogóle nie prowadziłem kampanii" - powiedział gazecie "Blick" 39-letni sportowiec.

Ammann jest związany z regionem Wildhaus-Alt.St.Johann, należącym do kantonu Sankt Gallen. Urodził się w Grabs, graniczącym z miastem do rady którego kandydował, i jest wychowankiem pobliskiego klubu narciarskiego SSC Toggenburg.

Jako bezpartyjny kandydat otrzymał 209 głosów w pierwszej turze, w której tylko jedna osoba została wybrana bezwzględną większością głosów (Walter Hofstetter, 763).

Szwajcar za kilka tygodni, jeśli planów skoczków nie storpeduje pandemia koronawirusa, rozpocznie 24. sezon w Pucharze Świata. Chce kontynuować karierę przynajmniej do najbliższych igrzysk w Pekinie w 2022 roku. Jednym z jego celów są też przyszłoroczne mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

Największe sukcesy - po dwa złote medale olimpijskie - świętował w 2002 roku w Salt Lake City i osiem lat później w Vancouver. W minionym sezonie, skróconym przez pandemię koronawirusa, zajął 35. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.(PAP)

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement