Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The conflict in Norwegian ski jumping has been resolved

The conflict in Norwegian ski jumping has been resolved
Norweska federacja narciarska ugięła się pod presją trenera Stoeckla (na zdj.). (Fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)
The conflict between the Norwegian ski federation (NSF) and ski jumping director Clas Brede Brathen, which had been going on for several weeks, was resolved yesterday. As the media commented, this was mainly due to the strong pressure of the coach of the Norwegian ski jumpers Alexander Stoeckl, who threatened to leave.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

NSF podała do wiadomości w sierpniu, że nie przedłuży z Brathenem kontraktu wygasającego wraz z końcem sezonu. Stoeckl, któremu kończy się umowa z federacją w tym samym czasie, zagroził, że w takiej sytuacji jej nie przedłuży.

Strony doszły do porozumienia, zgodnie z którym Brathen podał się wczoraj do dymisji i podpisał nowy czteroletni kontrakt jako szef reprezentacji. Na nowym stanowisku skoncentruje się tylko na aspektach sportowych, bez odpowiedzialności za sprawy administracyjne, co wcześniej należało do jego obowiązków.

"W ten sposób będę mógł skoncentrować się na tym co kocham i na czym się znam bez innych obciążeń zabierających czas" - oznajmił Brathen.

"Stoeckl otrzymał to, co chciał. NSF ugięła się pod jego presją" - skomentował kanał telewizji NRK.

Zdobywca Pucharu Świata w ubiegłym sezonie Halvor Egner Granerud nie krył zadowolenia. "Nareszcie ten koszmarny konflikt się skończył, bo nie mogliśmy już normalnie spać i trenować. Najważniejsze że Clas, który jest dla nas bardzo ważną osobą będzie kontynuował pracę. To on stworzył nam takie warunki, jakie mamy, a także zintegrował nasze skoki, tworząc z dwóch drużyn, męskiej i kobiecej, jedną silną i zgraną reprezentację" - przyznał skoczek.

Czytaj więcej:

Daniel-Andre Tande wraca do rywalizacji na skoczni

Gregor Schlierenzauer kończy karierę. "Pogodziłem się z przeszłością"

"Czas zająć się czymś innym". Romoeren rozstaje się ze skokami

Skoki narciarskie w Norwegii zagrożone. Trenerzy i skoczkowie zaniepokojeni

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement