Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The Queen did not accept the senior year award. I feel too young

The Queen did not accept the senior year award. I feel too young
95-letnia monarchini podkreśliła, że każdy ma tyle lat, na ile się czuje... (Fot. Getty Images)
British Queen Elizabeth II turned 95 this year, but she is still young in spirit. As reported in the British media, the monarch 'politely but firmly' refused to accept the Senior of the Year Award because she believed she did not meet the criteria.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Gyles Brandreth, przewodniczący kapituły przyznającej nagrodę Oldie of the Year, latem wysłał do list do prywatnego sekretarza królowej Edwarda Younga z pytaniem, czy monarchini przyjęłaby wyróżnienie.

"Jej Wysokość wierzy, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, w związku z czym Królowa nie uważa, by spełniała stosowne kryteria, aby móc przyjąć wyróżnienie, i ma nadzieję, że znajdzie Pan bardziej godnego odbiorcę" - napisał Young w odpowiedzi. Jego list zamieszczono w najnowszym numerze miesięcznika dla seniorów "The Oldie Magazine", który od prawie 30 lat przyznaje nagrodę.

Tegoroczne wyróżnienia, które wczoraj po południu wręczono w londyńskim hotelu Savoy, otrzymali prowadząca telewizyjny program kulinarny Delia Smith, prezenter muzyczny Bob Harris, Barry Humphries, Margaret Seaman, która wykonała z wełny modele pałaców królewskich, poeta i dramaturg Roger McGough, lekarze Saroj Datta i Mridul Kumar Datta oraz były piłkarz Geoff Hurst.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyła synowa Elżbiety II, księżna Camilla. Sama monarchini na wieczór miała zaplanowany udział w przyjęciu dla uczestników odbywającego się w Londynie globalnego forum inwestycyjnego.

Dziś i jutro królowa miała udać się do Irlandii Północnej, w związku z uroczystościami przypadającego w tym roku stulecia jej powstania. Otrzymała jednak zalecenie lekarskie, "aby odpocząć przez kilka następnych dni" i odwołała wizytę.

"Jej Królewska Mość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że nie będzie mogła odwiedzić Irlandii Północnej, gdzie dziś i jutro miała podjąć szereg zobowiązań. Królowa przesyła najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Irlandii Północnej i ma nadzieję na odwiedziny w przyszłości" - dodano w wydanym oświadczeniu.

Jak podaje stacja Sky News, uważa się, że zalecenie, by królowa odpoczęła, nie jest związane z koronawirusem.

Czytaj więcej:

Królowa Elżbieta II po raz pierwszy publicznie podpierała się laską

Ślimak w sałatce królowej. Jak zareagowała Elżbieta II?

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 29.11.2021
  GBP 5.5531 złEUR 4.6982 złUSD 4.1627 złCHF 4.5013 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement