Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesla the world's most valuable and fastest-growing car brand

Tesla the world's most valuable and fastest-growing car brand
Tesla zajmuje wręcz modelową pozycję, jeśli chodzi o ekologię. (Fot. Getty Images)
Tesla has become the world's most valuable and fastest-growing car brand, according to the Kantar BrandZ Most Valuable Global Brands 2021 ranking. The study reveals Tesla has surged ahead of its rivals, with 275% brand growth against last year, and a valuation of $42bn.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Z rankingu wynika, że druga najcenniejsza marka to japońska Toyota z wyceną na poziomie blisko 27 mld dol., przy czym japoński gigant odnotował spadek wartości o 5 proc. Podium zamyka Mercedes-Benz o szacowanej wartości na poziomie ponad 25,8 mld dol. i wzrostem o 21 proc.

Czwarte miejsce należy do BMW - wartość marki po wzroście o 21 proc. to ponad 24,8 mld dol., 5. i 6. miejsca zajęły odpowiednio: japońska Honda (wartość ponad 10,5 mld dol.) i amerykański Ford (wartość niespełna 10,5 mld dol.).

Jak wskazała dyrektor marketingu firmy Kantar Nathalie Burdet, w tegorocznym rankingu Tesla dokonała ogromnego skoku, natomiast Toyota ugruntowała się już na pozycji producenta samochodów hybrydowych/elektrycznych.

"Z kolei inni uznani producenci samochodów, jak np. Mercedes Benz czy BMW, również dostrzegają, że dla wzrostu wartości ich marek korzystne są takie działania jak przekształcanie procesu produkcji nowych aut czy promowanie pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz innych pojazdów z nowoczesnymi napędami" - sprecyzowała.

W jej ocenie, te marki, które zwiększyły swoją wartość w tegorocznym indeksie, dokonywały szybszych dostosowań, a ich wysiłki zostały nagrodzone. "W chwili obecnej marki motoryzacyjne stoją przed wyzwaniem - oczekuje się, że wezmą na siebie odpowiedzialność za cały cykl produkcji i użytkowania pojazdów oraz że będą wyraźnie komunikować swoje postępy w tym zakresie wśród klientów" - zauważyła.

Nathalie Burdet podkreśliła, że jeśli chodzi o ekologię, Tesla zajmuje pozycję wręcz modelową, natomiast branża motoryzacyjna jako całość pozostaje w tyle za innymi sektorami. "Aby dogonić Teslę, marki takie jak Toyota muszą dobitniej komunikować swoje działania proekologiczne i wykorzystać ten aspekt, aby wyraźnie odróżnić się od konkurencji" - dodała.

Ranking najcenniejszych marek świata Kantar BrandZ, realizowany jest przez firmę Kantar, powstaje od 1998 r.

Czytaj więcej:

Netflix i YouTube trafią do samochodów Tesla

Elon Musk jest już bogatszy niż Mark Zuckerberg

"Spiegel": Niemcy w wielu dziedzinach są dziś co najwyżej mierne

Polacy kupują coraz więcej luksusowych aut

USA: Samochód Tesli wjechał w drzewo. Dwie osoby zginęły

Niemieckie media: Polacy na budowie fabryki Tesli pracują po 14 godzin i zarabiają poniżej minimum

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement