Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco plans first checkout-free stores and sees normal shopping patterns return

Tesco plans first checkout-free stores and sees normal shopping patterns return
Brytyjski gigant poinformuje w najbliższych tygodniach o tym, w którym miejscu powstanie pierwszy bezkasowy sklep. (Fot. Getty Images)
Tesco is set to launch its first checkout-free store following a successful trial for staff at its head office over the past year.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Koncepcja sklepów, w których klienci mogą wziąć produkt z półki i wyjść, nie płacąc na miejscu, staje się coraz popularniejsza. Po sukcesie Amazon Fresh w Londynie, również inni brytyjscy giganci rozważają podobne rozwiązanie. 

Podobnie jak Amazon, bezkasowy sklep Tesco będzie działał przy użyciu sieci kamer i czujników, które śledzą, co kupujący biorą z półki. Rozliczenie za zakupy będzie ściągane i wysyłane automatycznie po wyjściu ze sklepu.

Sieć Tesco poinformowała, że z powodzeniem przetestowała już wizję nowego sklepu w swojej siedzibie w Welwyn Garden City (hr. Hertfordshire). Nie ujawniono jednak, w którym miejscu powstanie pierwszy taki sklep - wiadomo jedynie, że decyzja zostanie podana publicznie w nadchodzących tygodniach.

"To wiodąca technologia, ale wciąż uczymy się, jak ją wdrożyć. Minie trochę czasu, zanim będziemy gotowi" - przekazał szef Tesco, Ken Murphy.

Eksperci zwracają uwagę, że tego rodzaju trend może zapoczątkować trzecią falę automatyzacji w handlu. Pierwsza miała miejsce w 2000 r., gdy pojawiły się samoobsługowe kasy, a druga w 2010 r., gdy wdrożono rozwiązanie "skanuj i płać".

Związki zawodowe ostrzegają, że trend może szybko zdominować handel w całym kraju i doprowadzić do rekordowej fali zwolnień.

Czytaj więcej:

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Tesco testuje 60-minutowe dostawy pod same drzwi

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement