Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco picks central London for first ‘just walk out’ style store

Tesco picks central London for first ‘just walk out’ style store
Sieć sklepów Tesco stawia na rozwój technologii "weź z półki i wyjdź". (Fot. Getty Images)
Supermarket giant Tesco has created what is set to be its first public-facing store using cashierless technology, as grocers compete to offer more convenience shopping to customers.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Idea sklepów, w których klienci mogą wziąć produkt z półki i wyjść, nie płacąc na miejscu, staje się coraz popularniejsza. Po sukcesie Amazon Fresh w Londynie, podobne rozwiązanie zaczynają wprowadzać inni - m.in. sieć Morrisons czy właśnie Tesco.

Podobnie jak Amazon, bezkasowy sklep Tesco będzie działał przy użyciu sieci kamer i czujników, które śledzą, co kupujący biorą z półki. Rozliczenie za zakupy będzie ściągane i wysyłane automatycznie po wyjściu ze sklepu.

Firma przekazała, że przetestowała już koncepcję nowego sklepu na terenie Welwyn Garden City, gdzie mieści się siedziba główna Tesco.

Według doniesień prasy, sieć odnowiła już swój sklep Tesco Express na Holborn. W środku zainstalowano m.in. system kamer, a także specjalne bramki płatnicze. Sprzedaż w sklepie wciąż odbywa się jednak tak jak dawniej i nie wiadomo, kiedy dokładnie uruchomiona będzie innowacyjna forma płatności.

W tym roku Amazon otworzył w Londynie kilka sklepów spożywczych oferujących zakupy bez konieczności udawania się do kasy. Planowana jest dalsza ekspansja Amazon Fresh, które są coraz popularniejsze również w USA, gdzie działają pod markami Amazon Go oraz Amazon Go Grocery. 

Czytaj więcej:

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Tesco idzie w ślady Amazon Fresh. Otworzy pierwszy bezkasowy sklep

Morrisons dołącza do technologicznej rewolucji w handlu. Otworzy sklep bez kas

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement