Menu

Teen tennis ace Emma Raducanu is back in the UK

Teen tennis ace Emma Raducanu is back in the UK
18-letnia Raducanu z Wielkiej Brytanii to sensacyjna zwyciężczyni tegorocznego US Open. (Fot. Matthew Stockman/Getty Images)
Emma Raducanu returned home to London on Thursday and was reunited with her family after her historic US Open victory. Britain’s new tennis superstar is believed to have flown first class on a British Airways flight from JFK airport to Heathrow overnight before being given a police escort to her home in Bromley.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Chciałam przeżyć to jeszcze raz, przypomnieć sobie, co się wydarzyło. Wiele z finałowego meczu pamiętam, wiedziałam, co zdarzy się za chwilę. Z drugiej strony, jak zobaczyłam kilka uderzeń, to pomyślałam, że to chyba nie byłam ja..." - przyznała Raducanu, cytowana przez BBC.

Brytyjka, która w listopadzie skończy 19 lat, w sobotę w finale ostatniej w tym roku imprezy wielkoszlemowej pokonała starszą o dwa miesiące Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:4, 6:3. Pierwszy w karierze triumf w turnieju tej rangi pozwolił się jej przesunąć w rankingu światowym aż o 127 miejsc. Obecnie jest w nim 23.

Na powitanie córki pochodząca z Chin matka przygotowała jej ulubione pierożki. "Takie chwile są bardzo miłe, bo pozwalają oderwać się od całego zamieszania, jakie wokół mnie powstało. Powoli sobie to uświadamiam, powoli się tego uczę, ale to wszystko jest trudne do pojęcia" - dodała Raducanu.

Po triumfie w US Open otrzymała gratulacje od królowej Elżbiety II i premiera Borisa Johnsona, a w poniedziałek na słynnym pokazie mody Met-Gala rozmawiała z Lewisem Hamiltonem, mistrzem świata Formuły 1, której jest fanką.

Za zwycięstwo otrzymała premię w wysokości 2,5 mln dolarów, z czego po zapłaceniu podatków zostanie jej 1,8 mln. "Prawdopodobnie przeznaczę je w znacznym stopniu na podróże na turnieje, przygotowania, treningi. Tenis to drogi sport" - podkreśliła Raducanu.

Czytaj więcej:

US Open: Fernandez kontra Raducanu, sensacyjny skład finału kobiet

Brytyjska prasa: "Raducanu - uczennica, która stała się mistrzynią"

Ranking WTA: Olbrzymi awans Raducanu. W czołówce bez zmian

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2021
  GBP 5.4158 złEUR 4.5715 złUSD 3.9471 złCHF 4.2611 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement