Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

TUI plane makes emergency landing after 'three or four loud bangs' heard

TUI plane makes emergency landing after 'three or four loud bangs' heard
Maszyna krążyła po niebie ponad 2 godziny, zanim zawróciła na Manchester Airport. (Fot. FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Three or four 'loud bangs' were heard with passengers 'screaming' as a plane had to make an emergency landing just after taking off from Manchester Airport this morning. It is the second TUI flight to make such a landing within four days.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Załoga samolotu wkrótce po wystartowaniu wysłała kod 7 700 "Squawk" sygnalizujący sytuację awaryjną. Maszyna, która leciała na Wyspy Zielonego Przylądka, znajdowała się wówczas na wysokości 13 tys. stóp. 

Następnie przez ponad dwie godziny krążyła nad Macclesfield i Buxton, zanim wylądowała z powrotem na angielskim lotnisku, gdzie w gotowości czekały już wozy strażackie.

Pasażerowie feralnego lotu relacjonowali w "Manchester Evening News", że krótko po starcie słychać było trzy lub cztery "głośne huki", a skrzydło samolotu "całe się trzęsło". Ludzie krzyczeli ze strachu; członek personelu pokładowego najpierw biegał korytarzem, a później próbował uspokoić przerażonych podróżnych. 

"Nagle wszyscy usłyszeli łomot i huk. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem, że silnik na skrzydle drży.  Zbliżyliśmy się do Liverpoolu, a potem nastąpił naprawdę głośny huk. Potem krążyliśmy przez całe wieki. Turbulencje były naprawdę mocne, a ludzie wciąż krzyczeli" - opowiadał Lee Marsh, który miał fotel na wysokości skrzydła samolotu.

Rzecznik TUI potwierdził, że samolot powrócił na lotnisko w Manchesterze z powodu "problemu technicznego. Pasażerom zapewniono na noc hotel i dziś rano mieli wylecieć na rajskie wakacje. Dodano również, że pasażerowie będą mogli ubiegać się o odszkodowanie.

To już drugi raz w ciągu czterech dni, kiedy samolot należący do TUI musiał zawrócić do Manchesteru z powodu "usterki technicznej". W piątek, 24 czerwca maszyna przewoźnika lądowała awaryjnie na tym lotnisku po tym, jak pasażerowie wyczuli "dym" na pokładzie.

Czytaj więcej:

Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair z Manchesteru. "Na pokładzie wybuchł pożar"

Poród na pokładzie Wizz Air. Awaryjne lądowanie w drodze do Polski

Alarm bombowy na pokładzie samolotu z Warszawy do Madrytu

Pracownicy British Airways grożą letnim strajkiem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement