Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Scotland will still require testing from visitors from overseas

Scotland will still require testing from visitors from overseas
Osoby podróżujące z zagranicy do Szkocji wciąż będą musiały poddawać się testom na koronawirusa. (Fot. Getty Images)
The Scottish government announced yesterday evening that it will not comply with the eased travel regime announced for England for the time being and will continue to require a pre-arrival coronavirus test and a PCR test on arrival.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj brytyjski minister transportu Grant Shapps zapowiedział, że od 4 października w miejsce trzech list - zielonej, żółtej i czerwonej, do których kraje są przypisane w zależności od zagrożenia epidemicznego - będzie tylko jedna - czerwona.

Ponadto od tego dnia podróżni nie będą już musieli przed przyjazdem do Anglii wykonywać testów na obecność koronawirusa, a od końca października osoby w pełni zaszczepione, które wracają z krajów spoza czerwonej listy będą mogły, zamiast testów typu PCR, wykonywać tańsze testy antygenowe. Zmiany te odnoszą się tylko do Anglii, bo wymogi dotyczące wjazdu do Szkocji, Walii i Irlandii Północnej ustalają tamtejsze rządy.

Szkocki rząd ogłosił, że od 4 października również zastąpi trzy listy podróżne jedną -czerwoną, ale na razie utrzyma dotychczasowe zasady, jeśli chodzi o wymagane testy na obecność koronawirusa. Oznacza to, że wszyscy przyjeżdzający do Szkocji będą musieli wykonać test w ciągu 72 godzin przed przyjazdem, a także test typu PCR w drugim dniu po przyjeździe (osoby zaszczepione) lub w drugim i ósmym dniu (osoby niezaszczepione).

"Decyzja rządu brytyjskiego o wdrożeniu propozycji zniesienia wymogu testu przed przyjazdem do Anglii oraz stosowania testów przepływu bocznego w drugim dniu po przyjeździe nie została na tym etapie przyjęta w Szkocji ze względu na poważne obawy dotyczące wpływu na zdrowie publiczne. Badanie osób przyjeżdżających z zagranicy, zarówno przed, jak i po podróży, jest ważną częścią naszego reżimu na granicach, po to by zminimalizować ryzyko importu wariantów budzących obawy" - oświadczył szkocki rząd.

Wcześniej rząd Walii zapowiedział, że "uważnie przestudiuje" zmiany ogłoszone przez brytyjski rząd. Stanowiska na razie nie zajęły władze Irlandii Północnej.

Czytaj więcej:

To już ostatnie dni podróży do UK "na dowód". Od 1 października wjazd tylko z paszportem

BBC: Jedna trzecia podróżnych mogła złamać zasady kwarantanny

Media w UK: Niezaszczepieni podróżni będą mieć pod górkę

Od października prostsze i złagodzone zasady wjazdu do Anglii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement