Menu

The National Stadium in Poland will be turned into a hospital

The National Stadium in Poland will be turned into a hospital
Na Stadionie Narodowym powstanie szpital dla chorych w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną. (Fot. Getty Images)
The first field hospital will be built at the National Stadium in Poland due to the growing scale of coronavirus infections in Poland. Information on this subject has already been confirmed by sources in the Polish government.
Advertisement
News available in Polish

O budowie szpitala polowego poinformował jako pierwszy wczoraj wieczorem portal WP.pl.

Według ustaleń WP, szpital będzie miał początkowo 500 łóżek. Docelowo ma być ich znacznie więcej. Dziennikarze WP podali też, że rozpoczęła się instalacja pierwszych łóżek. Za budowę szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

"Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym" - przekazała WP osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W artykule można przeczytać też, że najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. WP podaje informacje nieoficjalnie, że będą one uruchomione w kilku województwach, w tym w Małopolsce. Portal podkreśla, że decyzja o budowie szpitala zapadła w ścisłym kierownictwie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Podobne szpitale od początku kwietnia istnieją w Wielkiej Brytanii, a w ich budowie uczestniczyło wojsko. Do tej pory nie przyjęły jednak jeszcze pacjentów, ponieważ są zarezerwowane na wypadek załamania się służby zdrowia. 

Czytaj więcej:

Badanie: W Anglii nawet 45 tys. zakażeń dziennie

Koronawirus może przeżyć na banknotach do 28 dni

Jedna trzecia populacji nie zachoruje na Covid-19

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement