Menu

Spain registers over 8,500 COVID-19 cases this weekend

Spain registers over 8,500 COVID-19 cases this weekend
Najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło w Katalonii i Aragonii. (Fot. Getty Images)
The spread of COVID-19 continues to accelerate in post-lockdown Spain, with the Health Ministry detecting 8,532 new cases over the weekend.
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii, pomiędzy piątkiem, kiedy resort podał ostatni dobowy bilans, a poniedziałkiem liczba infekcji wzrosła z 288 522 do 297 054. W tym samym czasie zmarło 27 osób, a łączna liczba zgonów wskutek Covid-19 wynosi już 28 472.

Z danych służb medycznych wynika, że najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło od piątku w Katalonii i Aragonii na północnym wschodzie, w Andaluzji na południu, a także w położonym na północy Kraju Basków.

Wczoraj rano minister zdrowia Salvador Illa ogłosił, że w kierowanym przez niego resorcie powstał odrębny zespół, monitorujący na bieżąco ogniska zakażenia w kraju i podejmujący decyzje w kwestii wspierania walki z epidemią w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Tymczasem w Portugalii w ciągu minionej doby nie zanotowano żadnej ofiary śmiertelnej Covid-19. Jak zauważył sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Antonio Sales, po raz ostatni dniem bez zgonu pacjenta zakażonego koronawirusem był 16 marca.

Przedstawiciel resortu podczas konferencji prasowej w Lizbonie podkreślił równie niski, liczący zaledwie 106 zakażeń, bilans infekcji z ostatniej doby. Zaznaczył, że poprawiająca się w Portugalii sytuacja sanitarno-epidemiczna jest efektem podejmowanych w ostatnich tygodniach działań służb medycznych.

Dotychczas w Portugalii po zakażeniu koronawirusem zmarło 1 738 pacjentów, a zainfekowanych zostało 51 569.

Czytaj więcej:

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii

Hiszpański rząd: Zaproponujemy Brytyjczykom korytarze powietrzne

Brytyjczycy popierają decyzję o kwarantannie dla podróżnych z Hiszpanii

Portugalia i Hiszpania z najwyższymi w historii spadkami PKB

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement