Menu

Spain dominated Sweden in their Euro 2020 opener, but still couldn't score

Spain dominated Sweden in their Euro 2020 opener, but still couldn't score
Media w Szwecji o zaciętym meczu: "Remis z Hiszpanią na jej własnym terenie przyjmujemy w ciemno siedem dni w tygodniu". (Fot. Getty Images)
Spain and Sweden drew 0-0 in their match in Seville, the first goalless draw of the tournament so far. Spain dominated possession and territory but only managed five shots on goal.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Szwecja po zmasowanym półtoragodzinnym ataku Hiszpanii nie dała się złamać i zdobyła jednak tak ważny punkt" - skomentował dziennik "Aftonbladet" .

Zdaniem gazety, pomimo hiszpańskich strzałów na bramkę świetnie broniącego Robina Olsena, to Szwecja jednak miała najlepszą sytuację bramkową po uderzeniu Alexandra Isaka i słupku. "Dla ekipy Anderssona ten wynik to naprawdę świetny początek tego turnieju" - podsumowano.

"Expressen" ocenił: "Ten remis jest wynikiem heroicznego meczu naszych piłkarzy. Frustrując co chwilę rozgrzanych Hiszpanów szwedzka obrona nie straciła kontroli i wytrwała do końca, a w turniejach liczą się punkty, których wbrew wszystkim prognozom w Sewilli nie straciliśmy".

Kanał telewizji SVT skomentował, że mimo totalnej dominacji przeciwnika, to jednak Szwecja wywalczyła ten jakże ważny punkt. "Remis z Hiszpanią na jej własnym terenie przyjmujemy w ciemno siedem dni w tygodniu" - zaznaczono.

Stacja dodała, że w następnych meczach, 18 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca z Polską, zespół Anderssona będzie nawet silniejszy, ponieważ dołączą do niego Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg, u których przed tygodniem testy na COVID-19 były pozytywne. Teraz, po wymaganych przez szwedzkie władze siedmiu dniach izolacji, pojawią się na boisku.

Natomiast dziennik "Dagens Nyheter" stwierdził w komentarzu: "Hiszpanie mieli całą grę, dominowali i naciskali, lecz nie strzelili bramki i taki właśnie jest futbol".

Czytaj więcej:

Euro 2020: Podróż kibiców do Sewilli to "odyseja problemów"

Euro 2020: Anglia zaczęła turniej od wygranej z Chorwacją

Rosyjskie media: Polska faworytem meczu ze Słowacją

ME 2021: Dobry start Anglii, Holandii i Austrii

EURO 2020: Dzisiaj początek zmagań w "grupie śmierci"

EURO 2020: Polska przegrała ze Słowacją 1:2

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement