Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sousa does not spare the Flamengo players. The players are already tired

Sousa does not spare the Flamengo players. The players are already tired
Sousa pracuje z drużyną z Rio de Janeiro dopiero dwa tygodnie, ale wprowadził taki rygor, że piłkarze już są zmęczeni... (Fot. Getty Images)
After two weeks of work of the former Polish national team coach Paulo Sousa with the players of Flamengo Rio de Janeiro, the local press notes that the Portuguese coach imposed a strict regime in the club, and the training was based on technological novelties.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Portal UOL, relacjonujący pierwsze poczynania Sousy we Flamengo, wskazuje, że piłkarze klubu z Rio de Janeiro zostali zmuszeni do bardzo wczesnego wstawania. Odnotowuje, że odbywające się po przyjściu Sousy do klubu sesje treningowe rozpoczynają się o 8:00 rano, czyli o dwie godziny wcześniej niż dotychczas.

Zaznaczył, że innym wymaganiem Portugalczyka jest nakazanie graczom spożywania posiłku w dniach treningów w centrum szkoleniowym klubu Ninho do Urubo, zaś w dniach rozgrywanych meczów - na terenie stadionu Maracana.

Brazylijski portal O Globo zauważa, że podopieczni Sousy sprawiają wrażenie bardzo zmęczonych po dwóch tygodniach pracy w tym klubie 51-letniego Portugalczyka.

"Zawodnicy nie mają łatwego życia przed rozpoczęciem sezonu w okresie, kiedy ekipą kieruje Paulo Sousa" - wskazuje portal, zaznaczając, że niektórzy z graczy mówią, że "mają nogi niczym z betonu", albo "brakuje im kolejnego płuca".

Tymczasem portal Torcedores wskazuje, że inną charakterystyką zajęć z Sousą jest użycie kilku nowinek technologicznych, m.in. nagrywania dronem sesji treningowych. Dzięki sfilmowaniu ćwiczeń trener pokazuje graczom na telebimie mankamenty, które należy poprawić.

Inną nowością wprowadzoną we Flamengo przez byłego selekcjonera polskiej kadry jest stosowanie odzieży sportowej z umieszczonym w niej chipem z GPS. Podczas treningu rejestruje on m.in. rytm serca zawodnika, liczbę pokonanych przez niego kilometrów, a także maksymalną szybkość osiąganą podczas startów.

Portal Torcedores odnotowuje, że Sousa zadbał również "pod względem technologicznym" o piłkarzy kontuzjowanych lub powracających do drużyny po urazach. Od czwartku mają oni sesje treningowe, podczas których używają okularów rzeczywistości wirtualnej. Nowatorskie urządzenie pomaga podczas wirtualnej gry poprawić predyspozycję psychiczną do określonych zagrań, a także przyspieszyć reakcję zawodnika.

Czytaj więcej:

Sousa odchodzi i dziękuje "za zaszczytne doświadczenie"

Boniek: "Sousa trochę się skompromitował, nie mam zamiaru go bronić"

Paulo Sousa: Zachowałem się z powagą i uczciwością wobec reprezentacji Polski

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement