Menu

Slovenian captain: "Poles are favorites"

Slovenian captain: "Poles are favorites"
Jutro Słoweńcy będą "próbować zatrzymać Wilfredo Leona (w środku) i Bartosza Kurka". (Fot. Yuri Cortez/AFP/Getty Images)
'The Poles are playing great in this tournament, they are the favorites of tomorrow's game. We have to fight from the first to the last ball and we will see what happens' - said the captain of the Slovenian volleyball team, Tine Urnaut, before the semi-final of the European volleyball championship.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Mistrzostwa Europy to bardzo trudny turniej i jesteśmy szczęśliwi, że znów znaleźliśmy się w czołowej czwórce" - dodał.

Jego zdaniem, o sile rywali stanowią gracze o wysokich umiejętnościach na wszystkich pozycjach. "Musimy spróbować zatrzymać Wilfredo Leona i Bartosza Kurka. Trzeba zagrać świetnie, by wygrać" - zauważył.

Selekcjoner Słoweńców Alberto Giuliani zaznaczył, że dla faworyzowanych Polaków awans do finału to obowiązek, a dla jego zawodników - marzenie. "Na tym polega różnica. Gra w obecności polskich kibiców jest trudna, bo kreują dobrą atmosferę podczas meczu. Mój zespół pokazał, także grając przeciwko Czechom (ćwierćfinał w Ostrawie), że potrafi sobie z tym poradzić" - stwierdził.

Przyznał, że zna polskich siatkarzy i nie widzi wielu słabych punktów w ekipie gospodarzy. "Kluczowe będzie dla nas wywieranie presji na rywalu i granie naszej siatkówki na wysokim poziomie" - ocenił trener na co dzień pracujący w Asseco Resovii Rzeszów.

Mecz Polska - Słowenia rozpocznie się o godz. 17:30 czasu polskiego (16:30 GMT). W drugim półfinale Włosi zagrają z Serbami.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Heynen wyjaśnił, dlaczego Polacy przegrali z Francją

ME siatkarzy: Koncert biało-czerwonych! Finlandia rozbita

Wielki mecz Polaków w ME! Rosja była bez szans

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement