Menu

Ski Jumping: Halvor Egner Granerud with a Crystal Ball

Ski Jumping: Halvor Egner Granerud with a Crystal Ball
W klasyfikacji generalnej PŚ już nikt nie może wyprzedzić Graneruda... (Fot. Getty Images)
After the world championships in Oberstdorf, the ski jumpers will have only three individual flying World Cup competitions in Planica, including one extra in this Slovenian town. This means that the Norwegian Halvor Egner Granerud has already been provided with the Crystal Ball.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że po zakończeniu MŚ w Niemczech w kalendarzu PŚ pozostały tylko zawody w Planicy pod koniec marca. Nie udało się bowiem znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler 1018 i Kamil Stoch 944. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła siódmy 743.

Pucharowy kalendarz w sezonie 2020/2021 obejmuje jeszcze indywidualne konkursy 25 (dodatkowy), 26 i 28 marca oraz drużynowy 27 marca – wszystkie w Planicy.

Wcześniej był planowany cykl Raw Air (12-21 marca), ale już od pewnego czasu wiadomo, że nie dojdzie do skutku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Norwegii.

FIS próbowała znaleźć zastępstwo dla odwołanych zawodów, np. w postaci dwóch finałowych weekendów sezonu w Planicy. Ostatecznie tego pomysłu nie uda się zrealizować, a przyczyną są m.in. sprawy finansowe, tj. chodzi o brak kibiców podczas konkursów.

W Słowenii Kryształową Kulę odbierze Granerud (w środę – w trakcie MŚ – poinformowano, że jest zakażony koronawirusem), zaś trwa walka o Małą Kryształową Kulę za pucharowy triumf w lotach narciarskich.

W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzi Norwegia 4 815 pkt, przed Polską 4 337 i Niemcami 3 341.

Czytaj więcej:

Wielki Stoch w Klingenthal! Polak wylądował na podium

PŚ w skokach: Granerud coraz bliżej elitarnego grona

Granerud woli trenować w Polsce niż w Norwegii

Narciarskie MŚ: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych

Granerud zarażony Covid-19. To dla niego koniec MŚ

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement